Alexa

"Ak Parti Adayları Bloke etmiştir"

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Av. Hasan Var, Samsun’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile birlikte ilçe belediye başkan adaylarını iki hafta içerisinde açıklayacaklarını belirterek gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

banner327

 Mahalli seçimlerin sadece belediye başkanlığı seçimi  olmaıdığını belirten Var, “Bu seçim aynı zamanda Türkiye'nin yönünü belirleme, istikametini tayin etme seçimi olacaktır.” Dedi.Var şöyle devam etti;

 

Amacımız sadece belediye başkanlarımızı açıklamak olmayacaktır. Aynı zamanda yönümüzü, istikametimizi Samsunlu hemşehrilerimize, milletimize çevirmektir. Milletimiz, yönünü Batı’ya çeviren taklitçi partilere mecbur değildir. Önümüzdeki seçimler taklitçi partilerden kurtulmak için bir fırsattır.Hizmet istiyorsanız adres bellidir; Saadet Partisi’dir. Temiz toplum, temiz siyaset, temiz yönetim istiyorsanız adres Saadet Partisi’dir. Başka yönlere kaymış olan bir kısım gafil kardeşlerimiz partimiz farklı ama biz de Milli Görüşçüyüz diyorlar. O kardeşlerime hatırlatmak istiyorum Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi’dir.

30 Mart 2014 Mahalli Seçimleri için aday ve teşkilat bazında çalışmalarımız devam etmektedir.Samsun İl Başkanlığı olarak, Samsun’da adaylarımızı açıklama sürecine girdik. Genel Merkezimizle istişarelerde son noktaya gelinmiştir. Gerek Büyükşehirde gerekse açıklanmayan ilçelerimizde adaylarımızı 2 hafta içerisinde açıklamayı düşünüyoruz. Milli Görüşe hizmet etmek herkesin kârı değildir. Bu bir nasip meselesi ve aynı zamanda bir zihniyet tercihi meselesidir.İktidar partisinin adaylarını halen daha açıklamayışı manidardır. Şu gerçeğe dikkatlerinizi çekmek isterim.AK PARTİ ADAYLARI BLOKE ETMİŞTİRAKP’nin ilçe adaylarının açıklanmamasının sebebi Saadet Partisi korkusundandır. Tüm Türkiye’de temel stratejileri budur. Ancak bu korkularında yanılmaktadırlar.AKP İl Başkanına buradan sesleniyorum; AKP’nin tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da aday adayları sayısını fazla tutmasının sebebinin aday adaylarını bloke ederek başka partiden aday olmalarını engellemek olduğunu biliyoruz.Ancak şunu bilsinler ki; Saadet Partisi, AKP’nin aday adaylarının hiçbirisini aday göstermez, korkmasınlar ve adaylarını açıklasınlar.. Bizler aday adayı olarak başvuran arkadaşlarımızı kardeşlerimizi severiz bu ayrıdır. Ancak bizim, aday olamayacağını bile bile, iş olsun diye ve sırf mevzi kapmak için aday adaylığı başvurusunda bulunanlarla işimiz olmaz.  


akasyam

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2014, 12:15
YORUM EKLE