Alexa
banner314

Askerler Şehit Annelerinin Elini Öptü

Adana'da 21 yıl önce oğlu şehit olan Fatma Çakmak, Kurban Bayramı arifesinde bastonuyla şehitliğe gelerek evladının kabrini ziyaret etti

Askerler Şehit Annelerinin Elini Öptü

Uzman Çavuş Feridun Balkan şehit annesinin elini öpüp, "Bu annenin eli öpülmez mi, bu anneyi insan sırtında taşır" dedi

Adana'da, 21 yıl önce şehit olan oğlunun kabrini ziyaret eden şehit annesinin elini öpen Uzman Çavuş Feridun Balkan, "Bu annenin eli öpülmez mi, bu anneyi insan sırtında taşır" dedi.
Kurban Bayramı arifesinde Asri Mezarlıkta bulunan Garnizon Şehitliği, şehit yakınlarının akınına uğradı. Vatan için şehit olan çocuklarının bayramını kutlamaya gelen şehit anne ve babalarıyla şehitlikteki askerler de yakından ilgilendi. Askerler, şehit aileleriyle birlikte dua etti. Uzman Çavuş Feridun Balkan, tek tek şehit annelerinin gezip onlarla sohbet edip bayramlarını kutladı. Balkan, Tunceli’nin Ovacık ilçesinde 21 yıl önce tezkeresine 40 gün kala teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen er Fevzi Çakmak’ın (81) bastonla oğlunun kabristanın başına gelen Fatma Çakmak'ın yanına gelerek elini öptü. Şehit annesinin teskin etmeye çalışan Balkan, anneyle sohbet ederken, "Bu annenin eli öpülmez mi, bu anneyi insan sırtında taşır" dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2017, 14:22
YORUM EKLE

banner307

banner313