Alexa

Çarşamba'da Aktif Yaşam Merkezi Açılıyor

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “ İlçemizde yaşayan engelli kardeşlerimize, yaşlılarımıza daha iyi imkanlar sağlamak için çalışmalarımız devam edecek. "dedi.

Çarşamba'da Aktif Yaşam Merkezi Açılıyor

Çarşamba Belediyesi ve Çarşamba Ticaret Borsası’nın birlikte projelendirdiği, engelli bireylere hizmet vermeyi amaçlayan “Aktif Yaşam Merkezi” tamamlanarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devir ediliyor.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz en kısa zamanda “Aktif Yaşam Merkezi” nin açılışının yapılacağını söylediler.

Halit Doğan “ İlçemizde yaşayan engelli kardeşlerimize, yaşlılarımıza daha iyi imkanlar sağlamak için çalışmalarımız devam edecek. Engelli bireylere yönelik olan her projenin yanında olacağız. Engelli bireylerin Aktif Yaşam Merkezi’nde sosyalleşmelerini ve mesleki alanlarda kendilerini geliştirmesini sağlayacağız.”dedi

Aktif Yaşam Merkezinin inşasını Çarşamba Belediyesi ile üstlendiklerini belirten Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, "Biz 'Engelli birey yoktur, engelleri kaldırılmayan birey vardır' ilkesiyle projede bulunuyoruz. Engelli bireyleri eğitmek, onlara mesleki iş becerilerini kazandırmak ve istihdamlarını sağlayarak günlük hayata katılmalarını sağlamak amacıyla merkezi kuruyoruz." diye konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 22:31
YORUM EKLE