Alexa

Cemil Deveci; Satılırsa Atakum'un Kavak'tan Farkı Olmaz

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum sahilindeki Yalı Kafe Restoran alanının satışa çıkarılmasına ilişkin meclis üyelerinden destek isteyerek, "Sahile, yeşile, denize olan duyarlılıklarımızı koruyalım" dedi

Cemil Deveci; Satılırsa Atakum'un Kavak'tan Farkı Olmaz

 İller Bankası'nın Atakum sahilindeki Yalı Kafe Restoran alanının satışa çıkarılmasına karşı meclis üyelerinden destek isteyen Başkan Deveci,  Atakum’un denize açılan tek yeri.olan kafenin Atakum Belediyesi ile bir ilgisi olmadığını Bu işte herkes birlikte durması gerektiğinin altını çizerek, "Çünkü Atakum’un yararınadır ve Atakum’un olmazsa olmazıdır. Sahile, yeşile, denize olan duyarlılıklarımızı koruyalım" dedi

Atakum’un Kavak’tan bir farkı olmaz.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, başkanlığında ğerçekleştirilen meclis oturumunda, komisyondan havale edilen 16 maddenin 1'i oy çokluğuyla, 14'ü oy birliğiyle bir madde de komisyonda bekletilmek üzere karara bağlandığı mecliste Atakum'un gündeminde olan önemli konular değerlendirildi. Yalı Kafe Restoran alanıyla ilgili de meclis üyeleri destek verdi.

İller Bankası'na yazılı bir öneri götürdüklerini taleplerinin o alanı yukarıda bir arsayla takas etmek olduğunu vurgulayan Deveci,"Eğer orası satılırsa, sahil de kaybedilir ve Atakum’un Kavak’tan bir farkı olmaz. Atakum’un iç kasaba haline dönüşmesine katkınız olacaksa, onu da herkes aynaya bakıp düşünmeli. Buna izin vermemeliyiz. Bir belediyenin olduğu yerde bir idare gelip ‘Burayı satıp paraya çevireceğim’ diyorsa orada belediyecilik yoktur. Belediye başkanı da belediye meclis üyeleri de fazladan oturuyor demektir. Bu oturup üzerinde düşünmemiz gereken bir şey. Bu konudaki duyarlılığını biliyorum, sizlerden de yardım istiyorum. Özellikle iktidar partisi mensubu meclis üyelerimizden destek istiyorum. Gerekirse toplanıp birlikte Ankara’ya gidelim. Hassasiyeti anlatalım." dedi. 

Atakum’un yararınadır

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir, ile de görüştüğünü aktaran Av. Deveci, "O alan Atakum’un denize açılan tek yeri. Bu konunun Atakum Belediyesi ile bir ilgisi yok. Örneğin Meteoroloji’nin olduğu alan da var oraya da sahip çıkalım. Buralar, bizi sahil kenti yapacak iki alan. Önceki dönem Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum. DSİ’nin alanını kültür merkezi ve park yaptı. Müthiş bir şey oldu. Keşke Emniyet Müdürlüğü de gelmemiş olsaydı, kente girerken deniz görerek girebilseydik. Bunlar bu kentin değerleri. Bu işte herkes birlikte durmalı. Çünkü Atakum’un yararınadır ve Atakum’un olmazsa olmazıdır. Sahile, yeşile, denize olan duyarlılıklarımızı koruyalım"  ifadelerini kullandı.

AK PARTİ GRUBUNDAN CEMİL DEVECİYE DESTEK

 Atakum Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Recep Kemal Certel: konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Deveci’ye destek verenCertel, “Söylediğiniz konulara katılıyorum. Gerçekten sahilde bir tek Yalı Kafe’nin olduğu alan kaldı. Buna belediye olarak bakmıyoruz, halkın rahat ulaşabildiği bir yer. Dolayısıyla bizim üzerimize düşecek bir şey varsa biz de katkı verelim. Sizin eleştirilerinize katılıyorum. Kurumların kanundan kaynaklı imar düzenleme yetkileri var ama devlet bu kanunları düzenlerken istisna olarak yaptı aslında. Yani çabuk hareket edilmesi gereken, belediyelerin yapısından kaynaklı yanlış uygulamaların düzeltilmesi gereken yerler için yetki verildi ama kurumların bunu olumlu manada kullanması gerekiyor. Bu durumda belki Ankara’da yukarıdakiler konuya vakıf olmayabilir. Bir heyet oluşturup Ankara’ya beraber gidip anlatılabilir. İller Bankası buraya maddi kazanç gözüyle bakıyor olabilir, onlara bu kazancın başka şekilde olabileceği de anlatılabilir. Konuyla ilgili iyi bir bilgilendirme yapılırsa ben kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Yeter ki iyi anlatalım” ifadelerini kullandı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE