Alexa

Kadıköy Belediyesi'nde Görevler Değişti

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Kadıköy’de yüzde 65 ile CHP adayı Odabaş kazandı. Aykurt Nuhoğlu’ndan görevi devralan Şerdil Dara Odabaşı, Herkesin gözünün Kadıköy’de olduğunu, Kadıköy'ün kıskanılan bir belediye, kıskanılan bir kent olduğuna vurgu yaptı.

Kadıköy Belediyesi'nde Görevler Değişti

Şerdil Dara Odabaşı, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Kadıköy’de yüzde 65 oy oranı ile CHP Kadıköy Belediye Başkanı seçildi.  Kadıköy’ün yeni Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, sabah saatlerinde Kadıköy İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak devir teslim töreni sonrasında görevine başladı.

BİRLİKTE PROJE ÜRETTİK

2014’ten bu yana Kadıköy Belediye Başkanlığı görevini yapan Aykurt Nuhoğlu Şerdil Dara devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Odabaşı’nı tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi. Nuhoğlu “Görevi 2014’te Selami Öztürk’ten devraldık, 5 yıl görev yaptık. Bu görevi yerine getirmenin gururu ve onuru içerisindeyim. Bu süre içerisinde hayatın her alanında insanlarla beraber olduk, birlikte projeler ürettik. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gururlu ve onurlu bir şekilde görevi teslim ediyorum. Kendisine başarılar diliyoruz. Biliyorum ki çok güzel şeyler yapacak” dedi.

GÖREVİMİN ZORLUĞUNUN DA KOLAYLIĞININ DA FARKINDAYIM

Kadıköy Belediyesinin kıskanılan bir belediye olduğuna vurgu yapan Şerdil Dara Odabaşı, "Ben çok başarılı bir belediye başkanından, Aykurt ağabeyimden görevi devralıyorum. Sosyal demokratların yönettiği bir belediyeyi devralıyorum. Benim yapacağım onların bıraktığı bayrağı daha ileriye taşımak olacak. Bundan sonra Kadıköy Belediye Başkanı olarak görevimin zorluğunun da kolaylığının da farkındayım. Herkesin gözü Kadıköy’de, kıskanılan bir belediye, kıskanılan bir kent. Biz daha iyisini yapıp, kıskananları çatlatmak için daha başarılı olacağız” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 14:37
YORUM EKLE