LAYSİAD Başkanı Ali Sukas Oldu (LAYSİAD Nedir)

Ladikli Yönetici ve Sanayici İş Adamları Derneği (LAYSİAD) yeni başkanı İşinsanı Ali Sukas oldu. Ali Sukas kimdir? Laysiad ne zaman kuruldu,? LAYSİAD'ın anlamı nedir?

Yerel 12.07.2020, 15:47 06.08.2020, 22:21
LAYSİAD Başkanı Ali Sukas Oldu (LAYSİAD Nedir)

Ladikli Yönetici ve Sanayici İş Adamları Derneği (LAYSİAD) seçimini yaptı. LAYSİAD Ladikli Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği 5. Olağan Genel Kurulu'nda başkanlığa Ali Sukas seçildi. Üç yıldır LAYSİAD başkanlığını yürüten Zafer Dilmen görevini Ali Sukas'a devretti.

Ali SUKAS: SİYASİ BİR DERNEK DEĞİLİZ; GAYEMİZ LADİK'E HİZMET EDEBİLMEKTİR!

LAYSİAD yeni Başkanı Ali Sukas olağan yeni kurulun ardından yaptığı konuşmada, Ladik ilçesinin gelişmeye devam ettiğini, büyüdüğünü belirterek, LAYSİAD, menfaat ya da siyasi bir dernek olmadığını, kuruluş amacının Ladik’e hizmet edebilmek ve Ladiklilerin birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak olduğunu belirtti. Başkan Sukas, LAYSİAD, kuruluş amacına uygun olarak ilk kurulduğu andan itibaren sadece bir dernek değil iş ve istihdam sağlayan bir kuruluş olduğunun da altını çizdi. LAYSİAD bayrağını daha yukarılara taşımak için birlikte çalışacaklarını belirten Ali Sukas, genel kurula teşekkür etti.

LAYSİAD genel kurul toplantısına, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu ile Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel katıldı.

LAYSİAD NEDİR, NE ZAMAN KURULMUŞTUR?

Samsunlu ve Ladikli sanayici ve işadamlarının gelişim süreçlerine katkıda bulunmak, üyelerimizin sorun ve gereksinimlerini saptamak, çözümler üretmek, Yerel, Ulusal ve Uluslararası kurumlar ile işbirliği yaparak, toplumumuzun ekonomik, kültürel ve sosyal yapısına katkıda bulunmak, İş adamlarının kişisel ve toplumsal gelişmelerinde onlara yardımcı olacak bilgi ve yeteneklerini artırmaları için gerekli olanakları sağlamak, toplumun fiziki ve sosyal ihtiyaçlarını tanıyıp bu konulara eğilmeye özendirmek, Üyeler arasındaki ilişkileri dostluk ve hizmet çerçevesinde geliştirmek, Ahlaki standartları mesleki olarak tanımak, uygulamak ve geliştirmek, Samsunun ve toplumun ihtiyaçlarını ,problemlerini ve fırsatlarını daha iyi öğrenmeyi ve anlamayı sağlamak, Bu olanakları gerçekleştirmek için doğrudan veya gerekirse kuruluşlarla iş birliği yaparak projeler hazırlamak, uygulamak, mevcut projeleri desteklemek, Üyelerin gelişimini destekleyici seminer, panel ve konferanslar düzenlemek üzere Ladikli Yönetici ve Sanayici İş Adamları Derneği (LAYSİAD) olarak 2008 Yılında Kurulmuştur.

Ali Sukas Kimdir?

1973 Ladik'te doğan Ali Sukas, ilk orta ve liseyi Ladik te bitirdi, Uzun yıllar futbol oynayan Ali Sukas, Talihsiz bir kaza sonucu futbolu bıraktı. Askerliğinin ardından Baba ve amcasından kalan şirketi yönetmeye başlayan Ali Sukas, Akdağ yatırım AŞ nin ortaklarındandır.

Ladikli Yönetici ve Sanayici İş Adamları Derneği (LAYSİAD)  5. Olağan Genel Kurulu'nu yaparak LAYSİAD başkanlığına Ali Sukas'ı seçti. 

İşadamı Ali Sukas, 10 yıl Ladik Belediyespor kulüp başkanlığı, Ladik Ülkü ocaklarında yöneticilik, Milliyetçi Hareket Partisinde ilçe yöneticiliği ve iki dönem MHP belediye meclis üyeliği yapan Ali Sukas, Evli ve üç çocuk babasıdır. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)