Yandex Metrika

MHP Balıkesir İl Başkanı İttifakı Değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Başkanı İsmail Ok, CHP-MHP İttifakını değerlendirdi.

MHP Balıkesir İl Başkanı İttifakı Değerlendirdi
28 Temmuz 2013 Pazar 21:51

Balıkesir'in MHP'li Belediye Başkanı İsmail Ok, seçimlerde MHP ve CHP'nin işbirliği yapacağı iddialarının anlamsız olduğunu ileri sürdü. Başkan Ok, "Gayrı resmi bir anlaşma zaten suç olur. Kaldı ki böyle birşey partilerin kendi kuruluş amaçlarına aykırı. En iyi kararı vatandaş kendisi verir" dedi. Başkan Ok, birkaç ay önce yapılan seçim anketlerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye seçimlerinde AK Partili seçmenin yüzde 27'si ile CHP'li seçmenin yüzde 52'sinin "Oyumu İsmail Ok'a vereceğim" dediğini ileri sürdü. MHP'li Belediye Başkanı Ok, MHP'li olup da oyunu İsmail Ok'a vermeyeceğini söyleyen yüzde 8'lik bir seçmen kitlesinin bulunduğunu söyledi.

"VATANDAŞ BİZİ SEVİYOR"

Balıkesir Belediye Başkanı ve MHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, gazetecilerin 2014 Yerel seçimleriyle ilgili sorularını cevaplandırdı. seçim sürecine girildiğini ve buna göre çalışmalarını hızlandırdıklarını anlatan Başkan Ok, Balıkesir halkının kendilerinden memnun olduğunu söyledi. seçim sathı mahallinde zor bir sürecin kendilerini beklediğini belirten İsmail Ok, "Üzerimizde çok büyük yükler var; Belediye, Balıkesirspor, öte yandan örgüt üzerine örgüt. Tuna beyin 4. örgütü oldu, dördüncü çete üyesi olmaktan hakkında dava açıldı. Bunlar bizde birikiyor, kamçılıyor, onun da altını çizmek istiyorum. Şu anda vatandaş ziyareti yapıyoruz. Bizim kim olduğumuz belli, partimiz belli. Vatandaş bilgi amacıyla da olsa soruyor. Gittiğimiz yerlerden vatandaşlardan son derece olumlu, güzel tepkiler alıyoruz. Bu 4 yılda yaptıklarımız, Balıkesir'deki 4 yıldır duruşumuzun da bunda büyük katkısı olduğuna inanıyorum. Sındırgı'ya gittik, Edremit'e, başka ilçelere gittik. Edremit'te bir akşamda en az 15 kahveyi gezdik. Biz geçmişte olduğu gibi bugün de emeğimizden hiçbir şekilde tasarrufta bulunmuyoruz. Allah ne verdiyse madden, manen koşuyoruz. Olumlu tepki aldık. Allah'ımıza hamdolsun. Balıkesir halkının hakkımızda söylediği güzel sözler Balıkesir'in tüm ilçelerine yayılmış bu da bizim gerçekten kelimelerle ifade edemeyeceğimiz kadar güzel artımız, bunun içinBalıkesir halkına teşekkür ediyorum. seçim sathı mahalline henüz girdik diyemem ama bizler sürekli ziyaret halindeyiz, sürekli halkın içindeyiz. 2.Gündoğan'da reklamsız, gürültüsüz patırtısız mütevazi bir şekilde herhalde 10Kahve gezmişizdir. Hiç bir yerde bir şey yok, basın yok, gizlemiyoruz, halkla daime iç içeyiz. Balıkesir'in birçok mahallesini dolaştık. Sürekli mütevazi bir şekilde harıl harıl çalışıyoruz. Beden dilinden az buçuk anlıyoruz, vatandaş bizi seviyor. Ben şu partidenim ama sizi seviyorum diyor. Hizmet de ürettik biz. Ama vatandaş yanında olunmasını, halini hatırını sormasını istiyor, eleştiri de alıyoruz, notumuzu alıyor dersimizi çıkarıyoruz. Vatandaş bizce her daim haklıdır. Biz şöyle görüyoruz vatandaşı; Eskiden bütün çarşıda hangi dükkana girerseniz girin gözünüze ilk çarpan 'müşteri velinimetimizdir' yazısı olurdu. Biz vatandaşı öyle görüyoruz, her daim haklıdır. Ama güç odakları, lobiler hariç, onlarla da mücadelemiz devam ediyor, devam edecek" diye konuştu.

MHP-CHP İŞBİRLİĞİ

İSMAİL OK: "BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜN DEĞİL"

Belediye Başkanı İsmail Ok, MHP ile CHP arasında yapılacağı, yapıldığı iddia edilen 'seçim ittifakı' iddialarını da değerlendirdi. İttifakı halkın yapabileceğini, partisinin CHP ile böyle bir işbirlğinin mümkün olamayacağını ifade eden MHP'li Başkan İsmail Ok, şöyle konuştu;

"Bu 2009 seçimi öncesinde de konuşuldu. Ben halkta öyle bir şey var demiştim; Adam AK Partili, Toygar'da bir kahveye girdik, masanın tamamı 'Biz AK Partiliyiz, ama seni seviyoruz, lütfen çayımızı için oyumuzu da vereceğiz' diyor. Şimdi bunaAKP ile anlaşarak oldu diye bir şey var mı, AKP ile anlaştık diyelim o adamın dört duvar arasına girdiği zaman oyunu nereye atacağını bilen var mı, yok. Örgütlerin anlaşması söz konusu değil. İttifak yapabilirler ama gayri resmi anlaşmanın suç olduğunu biliyorum. Partiler, örgütler böyle bir anlaşma yapamaz zaten, yaparsa kendi varlık nedenlerine aykırı. Böyle birşey mümkün değil. Farz edelim ki yapıldı, ben bir partiliyim benim partim karar aldı. Kim oluyor benim gönlüme hükmedecek; benim iradem hakkında karar verecek? İpotek koyamaz. 2009 yerelseçimlerinde Balıkesir'de en sağından en soluna kadar şahsıma oy verdiler, sağolsunlar. Bir anlaşma mı vardı; Anlaşma olsa bu gerçekleşir miydi? Asla.Balıkesir halkı Türkiye'de bir örnek sergiledi, vatandaşa gerçekten kendini kabul ettirebilirse hangi partiden olursa olsun o gönülleri fethettiğinde vatandaş kendiliğinden gereğini yapıyor. Bizim yaptığımız anketlerde (sallamıyorum) yüzde 27 civarında AKP'li seçmenin Balıkesir Merkez için bana oy vereceğini söylüyor. 'AKP'li olduğum halde İsmail Ok'a oy vereceğim' diyen kesim yüzde 27. Bu çok ciddi bir rakam, hadi bakalım örgüt verme desin yada ver desin. Öyle bir şey nasıl olacak? Mümkün değil. Öte yandan CHP'de de seçmenin yüzde 52'si bana oy vereceğini söylüyor, bunları ben sansasyon olsun diye söylemiyorum, bir araştırma sonucu, anket sonucu. Buna birisinin ipotek koyması, bu iradeye pranga vurması söz konusu mu? Değil. Onun için biz ilçelerin büyük çoğunluğuna daha henüz gitmememize rağmen İl genelinde başa baş olmamızın en büyük nedeni Balıkesir'deki işte bu güzel havanın, daha doğrusu Balıkesir merkezde yaşayan hemşehrilerimizin hakkımızda diğer ilçelerdeki eşine, dostuna, akrabasına söylediği güzel şeyler. Büyükşehir'de Ayvalık'ta varız, Sındırgı'da da varız. Biz oraya sık sık gidip seçim çalışması yaptığımız için değil ama çağ iletişim çağı. Çağ haberleşme çağı, işte basın. Buradaki haber dünyanın öbür tarafında canlı yayında izlenebiliyor. Onun için birçok ilçeye gitmememize rağmen o ilçelerde ciddi manalarda destek var. Bu da Balıkesir halkının bizlerle ilgili hakkımızda sahip oldukları o güzel kanaatleri, inşallah onları mahcup etmeyiz. Biz kadere inanıyoruz, ama 2009'da olduğu gibi yine kazanmak için çıktık yola. Allah'ın izniyle, her zaman söylüyorum önce Allah, inşallah kaderimiz de öyle yazılmıştır, öyle yazılmış gibi çalışacağız ve inşallah kazanacağız. Kazanacağıma da inanıyorum. Asla sallıyor veya atıyor değilim. Bu inanç işi, emeğine acımamak işi, hedefine ulaşma azmi, kararlılığın simgesi. İnşallah tüm gücümüzle çalışacağız."

"HANGİ PARTİDEN OLURSA OLSUN ADAY HALKIN İÇİNDEN BİRİ OLSUN"

Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, MHP olarak hiç umulmadık ilçelerde dahi belediye başkanlıklarını kazanacakları iddiasında bulundu. CHP merkez ilçe başkanının bir beyanatında MHP'li seçmenlere atfen yaptığı, "Artık sıra bizde" şeklindeki açıklamayı da hatırlatan gazetecilere konuşan Başkan Ok, sözlerine şöyle devam etti;

"Sahilinden kırsalına kadar birçok ilçede bu seçimlerde ilçeler bazında da en çok belediye başkanlığını kazanacak parti MHP'dir. Halk karar veriyor ona (CHPmerkez ilçe başkanının açıklaması). Bu topraklar sıradan topraklar değil, burası Kuva-yi Milliye şehri. Ankara'da CHP, MHP birbirine yakın oy aldı. İyi de oy aldılar,AKP aradan sıyrıldı. Balıkesir bunu yapmıyor işte. Bir örgüt kararı mı var? Yok. Yani, halk bunu kendisi yapıyor. 2009, CHP'nin adayı ile ilgili en ufak bir yorumda bulunmayacağım bayan olması dolayısıyla bir artısı vardı, güçlü bir adaydı. Hiç kimseyi ötekileştirmedik. Bizim şu andaki en büyük artımız insanlara daha önce ne dediysek onları yapıp yapmadığımız, 4 yıl boyunca beraber bir şeyler paylaştık.AKP tabanında ikibuçuk yıl bir tanesi bizim tarafa geçmedi. Ama ikibuçuk yıldan sonra üçüncü yıldan sonra onlar da 'Evet biz seni tanımıyormuşuz' diyenler oldu. Bana helallik istemeye gelenler oldu. Hakkını helal et diyenler oldu. Asfalt konusunda biz senin kamuoyunu kandırdığını sanıyorduk, sallıyor diyorduk Öyle olmadığını görünce hakikaten oy uğuruna yapmadığını anlıyor insanlar. Asfalt parası için yolun ilk defa ve sıfırdan yapılıyor olması lazım, ama senin evinin önünde benim evimin önünde yol zaten vardı. İnsanlar kandırıldı. Bunun Belediyeye ve Balgaz'a fatura edilmesi gerekirdi. Kanunda asfalt parası alınmaz diye bir şey yok. Ama alınacağı durumlar da belli. Kimin evinin önündeki sokak yüzde 40 ve üzeri genişletildi? Aksine daha daraltıldı. AKP tabanının, seçmenin bizim son ikibuçuk yılda hakkımızdaki yargıları değişti. Ben diğer partilerle ilgili yorumda bulunmam, saygısızlık olur. Hangi partiden olursa olsun aday halkın içinden biri olsun. Bize rakip olmaz, kim olursa olsun hayırlı olsun demek düşer bize. İnşallah centilmence bir seçim yarışı olur."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.