Yandex Metrika

SAMGİAD Aralık Ay'ı İstişaresi...

Samsun Genç İş Adamları Derneği Aralık Ayı İş Yemeği üyelerinin katılımıyla Yelken Kulüpte gerçekleşti.

SAMGİAD Aralık Ay'ı İstişaresi...
23 Aralık 2015 Çarşamba 17:40

Samsun Genç İş Adamları Derneği Aralık Ayı İş Yemeği Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Kurucu Başkanı ve aynı zamanda TUGİK Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erhan Özmen,Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Başkanı ve aynı zamanda Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Günhan Ulusoy ,YİK Yönetim Kurulu Üyesi Demokan Eren,ilçe Başkanları ve SAMGİAD üyelerinin katılımıyla Yelken Kulüpte gerçekleşti.

ÜLKEMİZİN ve ŞEHRİMİZİN GELECEĞİYİZ.....

SAMGİAD Başkanı Levent Özden yemeğin ardından misafir katılımcılara ve tüm dernek üyelerine derneğin misyonu , vizyonu ,şehir için ifade ettiği anlamı, gelecek hedefleri ve son dönem dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Samsun Genç İş Adamları Derneği olarak bir sene önce Avrupa Birliğinin en büyük bütçeli projelerinden birinin tek sivil toplum kuruluşu işbirlikçisi olduklarını ifade ederek ;yurt içinden 4 ve yurt dışından 4 üniversite ile işbirliği içerisinde hayata geçirecekleri bu proje ile yakın zamanda öncelikle Samsun'da şirketler ve işletmeler nezdinde sonrasında da ülke bazında farklı şehirlerde verecekleri üretim, yönetim, finans ,pazarlama ve muhasebe konularında eğitimlerle ülke ekonomisine destek sağlayacaklarını belirtti.

GÜÇLÜ HÜKÜMETİMİZDEN BİR AN ÖNCE REFORMLARI HAYATA GEÇİRMESİNİ BEKLİYORUZ

Başkan Özden yaklaşık iki yıldır süren ve ülke gündemini ciddi anlamda etkileyen siyasi ve ekonomik konjoktürde ki belirsizliklerin ve dalgalanmaların üzerine son dönemlerdeki Ortadoğu ve Rusya belirsizliğinin de eklenmesiyle gerek iş dünyası temsilcilerinde gerekse ülke insanı üzerinde ciddi iş kayıpları , maddi hem de manevi ciddi tahribatlar oluştuğunu belirtti. Tek başına başa gelmiş güçlü hükümetimizden bir an önce bu belirsizlik ve kaos ortamını ortadan kaldırmasını beklediklerini , kısa zamanda hayata geçirilmesi zorunlu hukuksal, ekonomik ve eğitim reformlarıyla artık geleceğe daha umutla ve güvenle bakmak istediklerini belirti.

SAĞ DUYULU VE SORUMLU DAVRANMALIYIZ


Son dönemlerdeki Samsun gündemini ve iş hayatını meşgul eden konulara da değinen Başkan Levent Özden ; yaşanan bu iki yıllık süreçteki ekonomik ve siyasi konjoktürdeki dalgalanmalardan , Ortadoğu ve Rusya belirsizliğinin sebep olduğu ihracat pazarlarında ki daralmadan tüm ülke de olduğu gibi Samsun'da ki iş dünyası temsilcilerinin ve de şirketlerinin de aynı oranda etkilendiğini belirterek , şirketlerin ve iş dünyası temsilcilerinin kısa-orta vade de çözebilecekleri sorunlar maalesef finans kurumlarının, bankaların veya şahısların farklı laf ve söylemleriyle bazen şehrin her tarafına yayılan dedikodu ve sohbetlerle çok farklı seviyelere taşındığını ve bunun neticesinde de yönetilebilecek veya kontrol edilebilecek sorunların veya durumların şirketler ve şahıslar nezdinde farklı boyutlara ulaşan ve telafisi olmayan durumlara yol açabileceğini belirtti. Bu nedenle herkesin ve de özellikle iş ortaklığı yaptığımız bankaların böyle dönemlerde daha da sağduyulu ve sorumlu davranmaları gerektiğini belitti.

Başkan Özden'in konuşmalarının ardından söz alan Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Başkanı Günhan Ulusoy SAMGİAD ev sahipliğinde gerçekleştirilen böyle bir organizasyonda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek sektörü hakkında detaylı bilgiler aktardı. Başkan Özden'in son dönemlerdeki Samsun gündemini meşgul eden ifadelerini destekleyen Ulusoy Yönetim Kurulu Başkanı Günhan Ulusoy zincirleme etki yaratan bu tarz söylemlerin ve dedikoduların telafisi mümkün olmayan ciddi sonuçlar doğurduğunu ve en önemlisi iş dünyası temsilcilerinde itibar ve müşteriler gözünde de güven kaybı gibi problemlere sebep olduğunu belitti.

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Kurucu Başkanı ve aynı zamanda Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erhan Özmen ise SAMGİAD'ın Konfederasyon içerisinde ki 81 Genç İş Adamları Derneği arasında en etkin ve aktif derneklerden biri olduğunu ifade ederek şehrinin ,bölgesinin ve ülkesinin geleceğinde önemli görevler alacak genç ve dinamik bir yapılanma olduğunu belirtti. Ülke ekonomisi ve geleceği hakkında da SAMGİAD Üyelerine iş dünyasındaki ve sivil toplum kuruluşlarında ki tecrübelerini aktaran Başkan Erhan Özmen ülkemizin gelecek hedeflerine hep beraber el ele omuz omuza vererek ve bugünlerden daha da çok çalışarak ulaşabileceğimizi belirterek tüm SAMGİAD Üyelerini ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde sorumluluk almaya davet eti.

Konuşmaların ardından Samsun Genç İş Adamları Derneğine yeni katılan üyeler Abdulkadir Köstek. Hamza Polat Gürcüoğlu ve Gökhan Güney'e katılım belgeleri Başkan Özden ve misafir katılımcılar tarafından verildi. Başkan Özden tüm misafirlere katılımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek SAMGİAD Plaketi takdim etti.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.