Yandex Metrika

Şiddetsiz Bir Yaşam İçin Elele

Proje Samsun Valiliğinin iştiraki ve Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği, KAGİD, Mozaik İnsan Kaynakları Geliştirme Derneği, Eripod Derneği işbirliği ile hayata geçirildi.

Şiddetsiz Bir Yaşam İçin Elele
13 Haziran 2015 Cumartesi 21:34

Proje Samsun Valiliğinin iştiraki ve Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği, KAGİD, Mozaik İnsan Kaynakları Geliştirme Derneği, Eripod Derneği işbirliği ile hayata geçirildi.

"Şiddetsiz Yaşam İçin Elele" projesi sona erdi Samsun, Amasya, Tokat, Çorum'da kadın hakları, cinsiyet eşitliği ve kadının güçlendirilmesine yönelik faaliyet gösteren STK ve Kamu kurumları temsilcilerine eğitim vermeyi amaçlayan proje sona erdi.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen porojede kadın hakları, cinsiyet eşitliği ve kadının güçlendirilmesine yönelik faaliyet gösteren STK ve Kamu kurumlarından 95 temsilciye Toplumsal Cinsiyet eşitliği, ayrımcılıkla mücadele, hak temelli yaklaşım ve savunuculuk konusunda kapasite eğitimleri verildi. Eğitim süreçlerinin tamamlanmasının ardından projenin kapanış toplantısı Serra Otel'de yapıldı. Proje ile ilgili olarak bilgi veren Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği Başkanı Psikolog Mustafa Kınık, "kadınların ve erkeklerin hayatlarında bir dönüşüm yaratmayı hedefleyen , kadının güçlenmesini destekleyen ve her türlü plan, politika, program, proje ile bu farklılığı dikkate almak ve geliştirmek zorundayız. Bu nedenle başta Sivil Toplum Kuruluşları, kamu kuruluşları ve yerel yönetimlere büyük görevler düşmektedir. Özellikle hakların hayata geçirilmesinde ve toplumdaki dezavantajlı kimseler lehine değiştirilmesinde stratejik öneme sahip sivil toplıum örgütleri, hak temelli bir yaklaşımla kadınların leyhine yaşanan bu durumun düzeltilmesinde önemli role sahiptir. Bu proje de bu rolü etkin olarak yaşama geçirilmesini hedeflemiştir. Eğitimler bazında başarılı bir süreç geçirdik ve dilediğimiz farkındalığı yarattığımız inancındayım. Emeği geçen, katılan ve destekleyen herkese teşekkür ederim." dedi.


"Şiddetsiz Yaşam İçin Elele" projesi sona erdi Samsun, Amasya, Tokat, Çorum'da kadın hakları, cinsiyet eşitliği ve kadının güçlendirilmesine yönelik faaliyet gösteren STK ve Kamu kurumları temsilcilerine eğitim vermeyi amaçlayan proje sona erdi. Proje Samsun Valiliği'nin iştiraki ve ,Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği, KAGİD, Mozaik İnsan Kaynakları Geliştirme Derneği, Eripod Derneği işbirliği ile hayata geçirildi. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen porojede kadın hakları, cinsiyet eşitliği ve kadının güçlendirilmesine yönelik faaliyet gösteren STK ve Kamu kurumlarından 95 temsilciye Toplumsal Cinsiyet eşitliği, ayrımcılıkla mücadele, hak temelli yaklaşım ve savunuculuk konusunda kapasite eğitimleri verildi. Eğitim süreçlerinin tamamlanmasının ardından projenin kapanış toplantısı Serra Otel'de yapıldı. Proje ile ilgili olarak bilgi veren Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği Başkanı Psikolog Mustafa Kınık, "kadınların ve erkeklerin hayatlarında bir dönüşüm yaratmayı hedefleyen , kadının güçlenmesini destekleyen ve her türlü plan, politika, program, proje ile bu farklılığı dikkate almak ve geliştirmek zorundayız. Bu nedenle başta Sivil Toplum Kuruluşları, kamu kuruluşları ve yerel yönetimlere büyük görevler düşmektedir. Özellikle hakların hayata geçirilmesinde ve toplumdaki dezavantajlı kimseler lehine değiştirilmesinde stratejik öneme sahip sivil toplıum örgütleri, hak temelli bir yaklaşımla kadınların leyhine yaşanan bu durumun düzeltilmesinde önemli role sahiptir. Bu proje de bu rolü etkin olarak yaşama geçirilmesini hedeflemiştir. Eğitimler bazında başarılı bir süreç geçirdik ve dilediğimiz farkındalığı yarattığımız inancındayım. Emeği geçen, katılan ve destekleyen herkese teşekkür ederim." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.