Samsun'un İlkadım ilçesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi'nde Yeşilkent Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sunulan sokak tiyatrosu gösterisi, vatandaşların ilgisini çekti. "Bizim Köyün Kanseri" adlı oyun, geleneksel köy yaşamı ile modern teknolojinin çatışmasını ve yanlış anlamalardan doğan komik durumları sahneye taşıdı.Öğrenciler, vatandaşların meraklı bakışları altında performanslarını sergiledikleri etkinlikle, sadece öğretmenlerinin görevlerini yerine getirmek amacıyla yola çıkmış olsalar da, şimdi çok daha büyük hedeflere ulaşma arzuları olduğunu ifade ettiler. Etkinliğin ardından konuşan öğrencilerden Efe Mert Karakaş, "Artık içimizdeki yeteneği ve azmi birilerinin fark etmesini umuyoruz. Hem ödevimiz için, hem de daha büyük hedeflerimize ulaşmak için bu gösteriyi gerçekleştirdik. Umarız öğretmenlerimizin yüzünü kara çıkarmayız" dedi.Gösteriye katılan oyuncular; Efe Mert Karakaş, Aleyna Özcan, Feyzanur İnan, Eylül Şengül, Umut Vural, Esmanur Mırık, Umutcan Gür ve Talhacan Esen; köyde yaşanan bir sağlık krizini ve bu durum karşısında köy halkının verdiği tepkileri sahneye taşıdılar. Kameraman Cemre Ulaşır'ın da destek verdiği etkinlik, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı ve alkış yağmuruna tutuldu.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65d127910ff8e.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65d127910ff8e.png)