YRP eski Atakum İlçe Başkanı Serdar Yaman, partiden ayrılarak İYİ Parti saflarına geçtiğini duyurdu. Atakum Belediye Başkan Adayı Adem Bektaş ile birlikte çalışmalarına başlayan Yaman, YRP'de yaşanan samimiyetsizlikler ve siyasi çizgiden sapmalar nedeniyle bu kararı aldığını açıkladı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65cb75b1d2112.png)
"Diğer ilçelerde daha vahim durumlar var. Çarşamba içler acısı, Terme hakeza, Canik rant kavgası yeri , Bafra deseniz teşkilatı yok, Yakakent'te ilçe başkanlığı yok, Havza İlçe başkanlığı yok. Kavak ilçesine ismi daha önce yolsuzluğa karışmış belediye başkanı adayı!"YRP'nin siyasi ve teşkilat yapısındaki eksiklikler nedeniyle İYİ Parti'ye geçme kararı aldığını belirten Yaman, İYİ Parti'nin daha samimi ve milliyetçi bir yapıda hizmet edebileceğine inandığını ifade etti. Yaman, "İYİ Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Adem Bektaş ile birlikte, Atakum halkına her şeyin iyi'sini sunmak üzere yola çıktık," diyerek yeni siyasi yolculuğuna başladığını duyurdu.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65cb75b1d2112.png)
"YRP'nin samimiyetinden uzaklaştığını, siyasi çizgisinden çıktığını hissettim!"
Yaman, "YRP'de iyi insanlar tanıdım, iyi dostluklar edindim. Ancak gelinen noktada partinin samimiyetinden ve siyasi çizgisinden uzaklaştığını hissettim," diyerek YRP'deki gözlemlerini ve tecrübelerini paylaştı. Özellikle ilçe başkanlığını bıraktıktan sonra İl başkanlığını dikkatle takip ettiğini belirten Yaman, partideki makam ve mevki odaklı siyaset yapılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.Atakum YRP için üvey evlat gibi...
Atakum ve diğer ilçelerde yaşanan teşkilat ve siyasi yapı sorunlarına da değinen Yaman, "Atakum ilçesine 8 ay boyunca başkan atayamadılar. Sonunda bizim önerdiğimiz bir adayı ilçe başkanı yaptılar ancak yeterli teşkilat yapısı, ilçe binası veya yaklaşan seçim öncesi Belediye Başkan adayları yok," şeklinde eleştirilerde bulundu.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65cb761695012.png)