Yeniden Refah Partisi'nin eski Atakum İlçe Başkanı Serdar Yaman, Hüseyin Dündar ve Adem Bektaş'ın partide aday olmamalarını, Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanlığı'nın kötü yönetimine bağladı. Dündar ve Bektaş, AK Parti'den aday gösterilmeyince, sırasıyla bağımsız ve İYİ Parti'den aday oldular.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65c2a1224cc51.png)
Yeniden Refah Partisi Eski Atakum İlçe Başkanı Serdar Yaman, Hüseyin Dündar ve Adem Bektaş'ın Yeniden Refah Partisi'nde aday olmamasının İl Başkanlığı'nın kötü yönetiminden kaynaklandığını ifade etti.31 Mart yerel seçimlerinde Samsun'da seçim atmosferi ısınırken, siyasi partiler adaylarını belirlemeye devam ediyor. Partisinden aday gösterilmeyen bazı isimler ise farklı partilerden aday olmaya çalışıyor.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65c2a1224cc51.png)
Yeniden Refah Partisi Eski Atakum İlçe Başkanı Serdar Yaman, Hüseyin Dündar ve Adem Bektaş'ın Yeniden Refah Partisi'nde aday olmamasının İl Başkanlığı'nın kötü yönetiminden kaynaklandığını ifade etti.31 Mart yerel seçimlerinde Samsun'da seçim atmosferi ısınırken, siyasi partiler adaylarını belirlemeye devam ediyor. Partisinden aday gösterilmeyen bazı isimler ise farklı partilerden aday olmaya çalışıyor.
Adem Bektaş, İYİ Parti Atakum Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katılacak
Çarşamba Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Dündar ve Atakum Belediyesi eski Başkanı Adem Bektaş, AK Parti'den kendi ilçeleri için aday adayı olmuş ve aday gösterilmemişlerdi. AK Parti'nin aday göstermediği bazı isimler, farklı partilerle görüşerek seçimlere girmeye çalışıyor. Hüseyin Dündar, Çarşamba Belediye Başkanı adaylığı için bağımsız aday olarak seçimlere girerken, Adem Bektaş ise İYİ Parti Atakum Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katılacak.Vizyonsuzluğun göstergesi
Samsun'un iki eski belediye başkan adayının YRP'den aday olması beklentileri üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan YRP Atakum Eski İlçe Başkanı Serdar Yaman; "Samsun Çarşamba Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar'ın, Atakum İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Adem Bektaş'ın Yeniden Refah Partisi adayı olmamasının tek müsebbibi 'YRP Samsun İl Başkanlığı'dır. Canik ilçesi için stratejileri de kazanmamak üzerine kurulmuş. Samsun ili için bağnaz bakış, dünyaya kapalı oluş, vizyonsuzluğun göstergesidir. Bu vebal İl Başkanı ve ekibine aittir" ifadelerini paylaştı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65c2a389190ca.png)