Zafer Partisi, Samsun'da büyükşehir ve 9 ilçe için belediye başkan adaylarını açıkladı.Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Bozkurt Oğuz Sınar, Samsun’u bilim, sanat ve teknoloji şehri yapmayı hedeflediklerini belirterek, "Tarım, sanayi ve turizmin yanı sıra, Samsun’un ticaret ve lojistik potansiyelini de maksimize ederek, bölgesel kalkınmanın öncüsü haline getireceğiz." dedi.
Zafer Partisi, Samsun'da büyükşehir ve ilçe belediye başkan aday tanıtım toplantısını Simisso Hotel'de gerçekleştirdi. ZP Samsun İl Başkanı Faruk Şen; Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayının Dr. Bozkurt Oğuz Sınar olduğunu açıkladı. Zafer Partisi'nin Samsun'un 17 ilçesinde de aday çıkararak tek başına seçime gireceğini vurgulayan Başkan Faruk Şen, 9 ilçedeki belediye başkan adaylarını tanıttı. Ayvacık'ta Eser Kılıç, Bafra'da Selma Ersin Siper, Canik'te Mitat Oytun, İlkadım'da Göknur Göğne, Kavak'ta Bülent Öztürk, Ladik'te Ahmet Devlethan, Tekkeköy'de Ümit Kılıç, Terme'de Engin Güllükaya ve Yakakent'te Ali Dilsiz Zafer Partisi'nin belediye başkan adayları oldu.
Zafer Partisi Adaylar" src="https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65c69d0a15a88.png" style="width: 640px; height: 188px;" />![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65c69d5f7f3ab.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65c69ce51fd54.png)
"ATALARIMIZIN MİRASI ŞEHRİMİZİ PROJELERLE DONATACAĞIZ"
Zafer Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Bozkurt Oğuz Sınar, bağımsızlık meşalesinin yanmaya başladığı Samsun'un geçmişine yakışır bir gelecek inşa etmek için yola çıktıklarını belirterek, "Samsun, tarihinin her döneminde asil ve yürekli duruşuyla ön plana çıkmış, işte o ruhu yeniden canlandırma zamanı gelmiştir. Samsun’umuzu modern dünyada hak ettiği yere taşıyacağız. Atalarımızın mirası olan bu değerli şehri, yalnızca bugüne değil geleceğe de hazırlayarak, ulusal kalkınmamıza katkıda bulunacak projelerle donatacağız." dedi."SAMSUN'U BİLİM, SANAT VE TEKNOLOJİ ŞEHRİ YAPACAĞIZ"
Samsun’u bilim, sanat ve teknoloji şehri yapacaklarını ifade eden Bozkurt Sınar, "Atatürk’ün 'muasır medeniyetler seviyesi' hedefine yürüyeceğiz. Bunun için eğitim altyapımızı güçlendirecek, öğretmenlerimizin ve eğitimcilerimizin her zaman yanında olacağız. Samsun’un kalkınmasında ekonomik gelişim ve istihdam yaratma da en büyük önceliklerimizdendir. Şehrimizin stratejik konumu, portföyü ve iş gücü avantajlarını kullanarak yeni yatırımları şehrimize çekeceğiz. Tarım, sanayi ve turizmin yanı sıra, Samsun’un ticaret ve lojistik potansiyelini de maksimize ederek, bölgesel kalkınmanın öncüsü haline getireceğiz." diye konuştu.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65c69d5f7f3ab.png)