ATAKUM - Atakum Belediyesi, Türkiye'nin en önemli Longoz ormanlarından biri olan Çakırlar Korusu'nda yenileme çalışmalarını hızlandırdı. İncesu Yalı Mahallesi'nde yer alan tesis, bakım, onarım ve çevre düzenleme çalışmalarıyla kısa sürede hizmete açılmaya hazırlanıyor.Yoğun bir çalışma programı izleyen belediye ekipleri, korunun spor alanları, parklar, ahşap köprüler ve kulübeleri başta olmak üzere, kafe ve restoranlarını da titizlikle yeniliyor. Doğal güzellikleri ve biyolojik çeşitliliği ile dikkat çeken Çakırlar Korusu, yapılan tadilatlar sonrasında doğa severler için ideal bir buluşma noktası olmayı sürdürecek.
Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, yaptığı açıklamada, "Çakırlar Korusu'nu, Atakum'un turizm potansiyelini artırarak bölge halkına ve ziyaretçilere şehir stresinden uzak, huzurlu bir dinlenme alanı sunmak amacıyla yeniliyoruz. Çocuklarımız için güvenli oyun alanları, vatandaşlarımız için spor ve dinlenme alanları oluşturuyoruz. Tesis, yenilenen yüzüyle Atakum'u turizm kenti yapma yolunda önemli bir rol oynayacak," dedi.Çakırlar Korusu'nun yeniden açılması, Atakum'un doğal ve turistik değerlerini ön plana çıkararak bölge turizmine katkı sağlayacak.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/662c03fb2fe20.png)