Atakum Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Samsunspor’un efsane futbolcularını 'Şöhretler Karması Futbol Şöleni'nde bir araya getirdi.
Atakum Belediyespor Stadı’nda gerçekleştirilen etkinlikte, Samsunspor’un unutulmaz isimleri Celil Sağır, Hakkı Hocaoğlu, Canberk Aydın, Adnan Güngör, Necmi Öksüz, Necati Öksüz, Sabri Şirinsoylu, Furkan İlker, Şendoğan Çakmaker, Recep Tevetoğlu, Muhsin Yazıcı, Fatih Aytekin, Adem Sağlam, Hakan Koçaslan, Mustafa Sinecek, Ercan Kol, Mehmet Ali Çınar, Ahmet Ertem, Birol Berkem ve Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel’den oluşan Şöhretler Karması,
Atakum Belediyespor ve Atakum Belediyespor U-13 takımlarıyla dostluk maçı yaptı.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6649f9e36e7e7.png)
Gençlere Uyuşturucudan Uzak Durma Mesajı
Gençleri spora teşvik etmek amacıyla düzenlenen dostluk maçında futbolcular, sahaya 'Uyuşturucuya değil hayata bağımlı olun' ve 'Uyuşturucuya hayır' pankartları ile çıktı. Maçta, Şöhretler Karması, Atakum Belediyespor’u 3-1 mağlup ederken, Başkan Türkel takımına bir gol kazandırdı. Efsane futbolcular, Atakum Belediyespor U-13 takımı ile oynadıkları karşılaşmayı ise 1-0 önde tamamladı.
Coşkulu Kutlama ve Ödül Töreni
Futbol şöleninin ardından düzenlenen törende, ünlü futbolculara plaket verildi. Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, Samsunspor’un efsane futbolcusu Canberk Aydın’a kaptan olarak ilk maçında giydiği formayı takdim etti. Ayrıca, Atakum Belediyespor U-13 takımı oyuncuları madalya ile ödüllendirilirken, Türkiye Şampiyonası 2. kademeye yükselen Atakum Belediyespor U-15 takımı seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.
Başkan Türkel: "19 Mayıs’a Yakışan Bir Organizasyon"
Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, organizasyonun Atakum için büyük önem taşıdığını belirterek, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümündeyiz. Atakum Belediye Başkanı olarak kısa bir süre önce seçildim ama Samsun'a yakışan bir 19 Mayıs’ı, gençliğimizde olduğu gibi 4 gün süren festival şeklinde kutlamayı hayal ettik. Bu kapsamda Samsunspor'un efsane futbolcuları ile Atakum'da futbolu seven hemşehrilerimiz buluştu. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çok güzel bir organizasyon oldu. Önümüzdeki yıllarda daha da güzelleşen kutlamalar yapacağız" dedi.