Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü'nde öğrencilere yönelik gerçekleştirilen bilim ve teknoloji eğitimleri hakkında açıklamalarda bulundu. Sandıkçı, öğrencilerin burada aldıkları eğitimlerle bilim ve teknoloji alanlarında deneyim kazandıklarını vurguladı.
Bilim ve Teknoloji Alanında Eğitim
Başkan Sandıkçı, Türkiye'nin bilim ve teknoloji alanındaki liderliğini gençlerin sürdüreceğini belirterek, "Gençlerimiz imzalarını taşıyan milli ve özgün eserlerle ülkemizi bilim ve teknolojide ileriye taşıyacaklar," dedi. Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerini ve öğrencilerini Keşif Kampüsü'nde ağırlayan Sandıkçı, kampüste özel olarak oluşturulan atölyeler, keşif alanları ve laboratuvarlar hakkında bilgi verdi.Teorik ve Uygulamalı Eğitim
Başkan Sandıkçı, "Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü'nde teorik ve uygulamalı eğitimlerimize eş zamanlı olarak devam ediyoruz. Öğrencilerimizin deney ve gözlem çalışmalarıyla, bilim ve teknoloji alanlarında deneyim kazanmalarını sağlıyoruz. Onların burada öğrendikleri bilgileri zihinlerinde kalıcı hale getiriyoruz. Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda öğrencilerimizin yeni kazanımlar elde etmelerini sağlıyoruz," şeklinde konuştu.Öğrencilerle Yakın İletişim
Ziyaret sırasında öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Sandıkçı, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü'nde yer alan AKINCI TİHA önünde öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğrencilerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik eden Sandıkçı, onlarla uzun süre sohbet etti. Ziyaret programına Emine Ahmet Yeni Kız İmam Hatip Lisesi Dernek Başkanı İhsan Kaptanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, gençlerin bilim ve teknoloji alanında elde edecekleri başarılarla Türkiye'yi ileriye taşıyacaklarına inandığını belirterek, onların her zaman yanında olacaklarını söyledi.