Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Akhisar Belediyesi, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında anlamlı bir etkinlik düzenledi. Akhisar Gölet alanında gerçekleştirilen etkinliğe Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve günün özel konukları olan Engelsiz Bireyler katıldı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6647030b57248.png)
Zeyrek: “Engelsiz Kardeşlerimin Yanındayım”
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Ben engelli kelimesini sevmiyorum, engelsiz kardeşlerimle her zaman birlikte olmak, dertlerini dinlemek, dertlerine çözüm olmak istiyorum,” dedi. Zeyrek, engelli derneklerinin başkanlarıyla yaptığı görüşmelerde birçok projeyi konuştuğunu ve bu projeleri hayata geçireceklerini belirtti. “Sevginin tüm engelleri aşacağından hiç şüpheniz olmasın,” diyen Zeyrek, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin her zaman engelsiz bireylerin yanında olacağını vurguladı.Engelsiz Bireyler İçin Yeni Projeler
Başkan Zeyrek, engelsiz bireylerin daha rahat ulaşım sağlaması için otobüslerde yenilikler yapacaklarını, alçak tabanlı otobüslerin şehrin birçok yerinde kullanılacağını belirtti. Ayrıca, gündüz bakım kampüsü yapmayı planladıklarını ve bu kampüste engelli vatandaşlar, otizmli bireyler, büyükler ve ihtiyaç sahibi herkesin faydalanabileceğini söyledi. Zeyrek, “Herkesin fikrini dinleyeceğiz ve 5 yıl boyunca Manisa’mıza güzel hizmetler yapacağız,” diyerek sözlerini tamamladı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6647030b57248.png)