Atakum Belediyesi, Ataçocuk Çocuk Gelişim Merkezi aracılığıyla Atafest Festivali’nin ikincisini Çakırlar Korusu’nda gerçekleştirdi. Festivalde, Mounat Outdoor, Teknokids bilim Atölyesi, Play-Doh, Tıngır Mıngır Çocuk Şarkıları, Palyaço Bondi, 360° Selfie Booth ve BİC sanat Atölyesi gibi birçok katkıda bulunan etkinlik yer aldı. Minikler, bu etkinliklerde festival coşkusunu doyasıya yaşadı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6666c3936d7bb.png)
İlgili Haberler:
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6666c3936d7bb.png)
Birbirinden Özel Etkinlikler
Festivalde çocuklar için birçok eğlenceli ve eğitici atölye düzenlendi. Çocuk Korosu’nun şarkılarına dans ederek eşlik eden minikler, Palyaço Bondi’nin gösterisini izlediler. Sanat atölyesinde sevdikleri çizgi film kahramanlarını renklendirerek eğlenceli anlar yaşadılar. Oyun hamurlarını şekillendirirken yaratıcılıklarını sergileyen öğrenciler, yüz boyama etkinliğine de büyük ilgi gösterdiler.Heyecan ve Eğlence Bir Arada
Festivalde, geri dönüşüm, 3D tasarım ve deney atölyelerinde yeni bilgiler öğrenen çocuklar, uzay çadırında gökyüzünün derinliklerine eğlenceli bir yolculuk gerçekleştirdiler. Oryantiring ve zipline parkurları ise yoğun ilgi gördü. Çakırlar Korusu’nun eşsiz manzarası eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikler, heyecanlı ve eğlenceli anlara sahne oldu. Aktivitelerle dolu bir gün geçiren katılımcılar, bol bol fotoğraf çektirdiler.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6666c378a589c.png)