Alexa

Brunson'ı, Trump, Beyaz Saray'da Kabul Etti

ABD Başkanı Donald Trump, dün hakkındaki hüküm uygulanarak İzmir'de serbest bırakılan Amerikalı Papaz Brunson'ı Oval Ofis'te kabul etti.

Brunson'ı, Trump, Beyaz Saray'da Kabul Etti

İzmir'de, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilerek hakkındaki adli kontrol hükümleri kaldırılan Andrew Craig Brunson'ı ABD Başkanı Donald Trump, beyaz Saray'da kabul etti. Trump,  "Cumhurbaşkanı Erdoğan'açok teşekkür ediyorum. İlişkilerde eskiye dönmek için büyük bir adım." dedi.

Brunson konusunda özellikle son dönemde çok çalıştıklarını ifade eden Trump, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. İlişkilerde eskiye dönmek için büyük bir adım." diyerek, Brunson'ın serbest kalmasının ardından Türkiye'ye yaklaşımlarının düne göre farklı olduğunu belirterek, "Şu anda Türkiye ile harika bir ilişkiye sahip olma şansımız var." diye konuştu.

Trump'ın Türkiye'ye yeniden dönmek isteyip istemediği şeklindeki sorusuna yanıt veren Brunson, "Türkiye'yi seviyoruz. Türk halkını seviyoruz. Orada 25 yıl yaşadık." ifadesini kullandı.

Brunson'ın sözlerinin ardından ABD Başkanı Trump da "Türk halkı büyük bir halk, bunu biliyorum." şeklinde değerlendirmede bulundu.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE