Alexa

İHA'ya Mısır'da Baskın...

Mısır polisi İhlas Haber Ajansı'nın Kahire bürosuna baskın düzenledi. Ofisteki bazı malzemelere el konuldu, ajansın Kahire Büro Şefi Tahir Osman Hamde gözaltına alındı.

İHA'ya Mısır'da Baskın...
 Mısır polisi, Manyal semtinde bulunan İhlas Haber Ajansı Kahire temsilciliğine baskın düzenledi. Baskın haberi Müslüman Kardeşler liderlerinin evlerine yönelik operasyonların arkasından geldi.
Polisi, temsilcilikte bulunan cihaz ve malzemelere de el koydu. Emniyet görevlileri, ajans personelinden çalışma izinlerini ve canlı yayın yapmak için gerekli lisans belgelerini sordu. Polis, İhlas Haber Ajansı Kahire Büro Şefi Tahir Osman Hamde'yi gözaltına alarak, Kahire Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. 

Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği'nin konuyla ilgili Mısır makamları ile temasa geçildiğini kaydetti. 

Bir gelişme de El Fetih Camii'ndeki operasyonda gözaltına alınan TRT Muhabiri Metin Turan'la ilgili yaşandı. Turan'ın gözaltı süresi ise 15 gün uzatıldı. Kahire'deki Türk büyükelçiliği Mısır Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak karara itiraz etti.

Mısır'ın Luksor kentinde, görüntülenmesi yasak tarihi mekanlarda çekim yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 Türk turistin serbest bırakıldığı bildirildi. Ali Han (52) ve Ahmet Keris (42) isimli iki Türk'ün çektiği görüntüler incelendi ve sakıncalı görüntülerin bulunmadığı tespit edildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 11:53
YORUM EKLE