Alexa

ÖSO'den Esed'e büyük darbe

Özgür Suriye Ordusu başkent Şam'ın batısındaki Dareyya banliyösünde son bir haftada aralarında üst düzey komutanların da olduğu 70 kişiyi etkisiz hale getirdi.

 ÖSO'den Esed'e büyük darbe
banner327
 Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO), başkent Şam'ın batısındaki Dareyya banliyösünde son bir haftada aralarında üst düzey komutanların da olduğu 70 kişiyi etkisiz hale getirdiği bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada, ÖSO'nun Şam'ın Dareyya banliyösünde, Esed güçlerine karşı "Sabredenleri Müjdele" adı altında gerçekleştirdiği operasyonda, rejimin kontrolündeki büyük bir alanının denetimini ele geçirdiği belirtildi.

ÖSO'nun bölgede rejim açısından stratejik öneme sahip birkaç noktanın kontrolünü de sağladığı aktarılan açıklamada, "Dareyya'da aralarında Cumhuriyet Muhafızları'ndan üst düzey 7 rütbelinin de bulunduğu 70 kişiyi öldürdüğü" kaydedildi.

Öldürülenler arasında İran, Irak ve Lübnanlı Şii milislerin de bulunduğu belirtilen açıklamada, ÖSO'nun bölgede rejim güçleriyle girdiği çatışmalarda çok sayıda tank ile zırhlı aracı imha ettiği ve rejime ait silah depolarının bulunduğu cephanelikleri de ele geçirdiği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2014, 17:57
YORUM EKLE