Hürriyet Sağlık Sen Genel Başkanı Erdoğan Çakmak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Çakmak, sendikalarının kuruluş tarihinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a çıktığı 16 Mayıs olduğunu vurguladı.
Çakmak, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Mayıs 1919 tarihinde İstanbul’dan Samsun’a çıkarak başlattığı bağımsızlık mücadelesi, bizim için büyük bir ilham kaynağıdır. Bu tarihi, sendikamızın kuruluş tarihi olarak seçip, Hürriyet Meşalesi’ni 16 Mayıs 2022 tarihinde Ankara’da yakarak sendikacılığa yeni bir boyut kazandırmak üzere tüm yurda yaydık," dedi.
Kuruluşlarının ardından bir ay içinde Samsun’da ilk şubelerini açtıklarını belirten Çakmak, şu anda Samsun’da binin üzerinde üyeleri olduğunu ve bu sayıyı artırmaya devam ettiklerini ifade etti. "BİRER AY ARAYLA ŞUBEDEN YETKİYE" başlığı altında Şanlıurfa’da büyük bir başarıya imza attıklarını dile getiren Çakmak, sendikalarının Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yetkiyi alarak büyük bir gurur yaşattığını belirtti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664b0fa76cf88.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664b0fc0e00b2.png)
Kendinden emin, güvenilir ve sağlık çalışanlarının isteklerine cevap verebilecek kapasitede bir sendikayız. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde en çok üye ile yetkili sendika olduk. Bu başarı, tecrübenin ve sahada sorunlara birebir müdahale yeteneğimizin eseridir. Emeği geçen tüm Hürriyet ailesine sonsuz şükranlarımı sunar, tüm sağlık camiasına saygılarımı iletirim."
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664b0f7b9cebc.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664b0f3da942e.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664b0fa76cf88.png)
Şanlıurfa'da Tarih Yazdık
Genel Başkan Çakmak, "Sendikaların yetki sayımları her yıl 15 Mayıs tarihinde yapılmaktadır. Bu yıl Şanlıurfa şubemiz Nisan ayı içerisinde kuruluşunu tamamlamış ve 2024 Mayıs yetki döneminde de Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yetkiyi alarak başarısını taçlandırmıştır. Şanlıurfa Şube Başkanımız Cengizhan Karaçizmeli başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerini ve temsilci arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Bundan sonraki yetki dönemlerinde tüm yurtta bu sayıyı her geçen gün artırarak büyümeye devam edeceğiz," dedi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664b0fc0e00b2.png)
Şanlıurfa Şube Başkanı Karaçizmeli'nin Mesajı
Şanlıurfa Şube Başkanı Cengizhan Karaçizmeli ise sevincini şu ifadelerle dile getirdi: "İki yıl önce kurulan Hürriyet Sağlık Sen, Türkiye’de sağlık camiası için bir umut haline gelmiştir. Bugün tüm sağlık çalışanlarının sorunlarını yerinde dinleyerek, çalışanlarımıza birebir ilgilenerek, bu iki yılda yaklaşık 150 davaya imza atmış ve kazanmıştır.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664b0fef608ef.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664b101e891fc.png)