Ersan Aksu; Samsun'da mücadele başarı ile veriliyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, koronavirüs ile mücadelede vatandaşlara uyararak, "Vatandaşlarımız gerçek dışı söylemlerle panik havası oluşturanlara itibar etmesinler ve yetkililerin açıklamalarını dikkate alsınlar." dedi.

Güncel 28.03.2020, 21:01
Ersan Aksu; Samsun'da mücadele başarı ile veriliyor

Panik havası oluşturanlara itibar edilmemesi gerektiğini belirten Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, uyarıda bulunarak,yetkililerin açıklamalarını dikkate almalarını istedi.

Samsun'da mücadele başarı ile veriliyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, millet olarak topyekün koronavirüs ile mücadele edildiği bu günlerde bazı çevrelerce özellikle Samsun'da panik havası oluşturulmaya çalışılmasının çok yanlış olduğu uyarısında bulunarak yaptığı açıklamarda, "Ülke olarak çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Her birimizin çok dikkat etmesi gereken bir süreç. Son dönemde özellikle Samsun ile ilgili süper bulaştırıcı ve bir kamu hastanesi ile ilgili ses kaydı iddiaları ortaya atıldı. Ancak bu durum resmi kaynakların da açıkladığı üzere tamamen gerçek dışı. Vatandaşlarımız, panik ve korku oluşturacak gerçek ile alakası olmayan bu tür söylemlere kulak asmasınlar. Samsun'da mücadele başarı ile veriliyor. Millet olarak kenetlenip mücadele ettiğimiz bu günlerde sadece yetkililerin açıklamalarına itibar edip, dikkate alsınlar" dedi.

RİSK DEVAM EDİYOR

Riskin devam ettiğini sabırlı ve dikkatli davranmak gerektiğini bbelirten Başkan Ersan Aksu yaptığı yazılı basın açıklamasınrda; "Devletimiz tüm kurumlarıyla vatandaşımız için seferber oldu. Alınan tedbirlere uymamak bir başkasının hayatını tehlikeye atabilir. Bu nedenle kurallara uymak herkesin görevi ve bu konuda hepimiz duyarlı olmalıyız. Bu süreçte sokağa çıkmak, kurallara uymamak yakın çevremize, hatta hiç tanımadığımız kimselere karşı da bir vebal olduğunu düşünüyorum. Hem kendimizin hem de başkalarının sağlığını düşünmek zorundayız. Risk devam ediyor. Sabırlı ve dikkatli davranmalıyız. Vatandaşlarımızdan rehavete kapılmadan tedbirlere uymalarını ve buna göre hareket etmelerini rica ediyorum. En kısa sürede sürecin bitmesi için hep beraber daha titiz ve dikkatli olmamız gerekiyor. Başarıyla mücadele edip bu günleri milletçe hep beraber atlatacağız inşallah" diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu