Alexa

Oka Yönetim Kurulu Nisan Ayı Toplantısı Çorum'da Gerçekleştirildi

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 yılı Nisan ayı Yönetim Kurulu toplantısı, OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi Sayın Dr. Osman Varol’un başkanlığında, Çorum Valisi Sayın Mustafa Çiftçi’nin ev sahipliğinde Valimiz Sayın Osman Kaymak, Tokat Valisi Sayın Dr. Ozan Balcı ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Çorum ilinde gerçekleştirildi.

Oka Yönetim Kurulu Nisan Ayı Toplantısı Çorum'da Gerçekleştirildi

OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi Dr. Osman Varol, toplantıda yaptığı konuşmasında, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının 2019 yılı Nisan ayı Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek üzere toplandıklarını belirterek, "31 Mart tarihinde yapılan Mahalli Seçimler sonucunda Amasya, Çorum Samsun ve Tokat İllerimizden Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulumuzun üyesi olarak görev yapacak olan İl Belediye Başkanlarımız ve İl Genel Meclisi Başkanlarımız halkımızın oylarıyla belirlenmiştir. Seçilen bütün Belediye Başkanlarımıza ve İl Genel Meclisi Başkanlarımıza görevlerinin hayırlı olmasını ve üstün başarı dileklerimizi ifade ediyoruz." dedi.

Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılından bu güne uygulanmakta olan mali destek ve teknik destek programları ile 2019 yılında Ajans eliyle veya onun destekleriyle diğer kurum ve kuruluşlar ile birlikte bölgenin gelişmesine katkı sağlayabilecek diğer çalışmalar ve yeni uygulamaya konulması planlanan mali destek programları hakkında istişareler yapacaklarını belirten Varol, "Bugün toplantımızda ayrıca, uygulanmakta olan fizibilite desteği, teknik destek programı ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan Yatırım Destek Ofislerimizin çalışmaları da ele alınacaktır. Elbette varsa yaşanan aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler de görüşülecektir." ifadelerini kullanarak konuşmasını şöyle devam ettirdi:

Son olarak, bu toplantı vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza katılım ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Ayrıca, ev sahipliğinden dolayı Sayın Çorum Valimize ve Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyor ve Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.’ diye konuştu.

Toplantıya ayrıca, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanları, Ticaret Sanayi Odası Başkanları ve OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen katıldı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 18:50
YORUM EKLE