Sadi Somuncuoğlu Ardından Bir Değerlendirme

Milliyetçi-ülkücü câimianın öncü isimlerinden, Türk fikir ve siyasetinin tevâzû sâhibi temsilcilerinden Sadi Somuncuoğlu'nun vefatı ardından Yazarımız M.Halistin Kukul bir yazı kaleme aldı.

Güncel 01.03.2022, 20:18 01.03.2022, 20:46
Sadi Somuncuoğlu Ardından Bir Değerlendirme

Sadi Somuncuoğlu'nun hayatını kaybetmesi ardından M. Halistin Kukul, yaptığı değerlendirmede, sâdece fikir adamı bir yazar olarak değil, aynı zamanda siyâsette de önemli mevkiler işgal etmiş bir devlet adamı olduğunu belirtti.

"Gönül eriydi, imânlıydı, milliyetçiydi, sabırlıydı, hazımlıydı, müsâmahakârdı, vatanperverdi, çalışkandı, dürüsttü, vakurdu, cesurdu, Türk dünyâsının mes’elelerine vakıftı, dünyayı iyi okuyor ve tahlil ediyordu, fikrî yazılarında dâima berrak bir kaleme sahip olarak geleceğe ışık tutuyordu." ifadelerine yer veren Halistin Kukul, Sadi Somuncuoğlu'nunda, Alparslan Türkeşler’in, Zeki Velidi Toganlar’ın, Hüseyin Nihal Atsızlar’ın, Dündar Taşerlerin, Niyazi Yıldırımlar’ın, Nejdet Sancarlar’ın, Fethi Tevetoğlular’ın, Galip Erdemler’in, Gün Sazaklar’ın…kervanına katıldığını belirtti. YAZININ DEVVAMI İÇİN TIKLA

Mekânı cennet, rûhu şâd olsun!..Allah; azîz Türk milletine ve sevenlerine sabırlar ihsân etsin!. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)