Alexa
banner314

Ünlü Yarışçı Sofuoğlu, Kaza Yaptı!

Supersport Magny-Cours'ta Kenan Sofuoğlu sıralama turunda düşerek kaza yaptı. Kalça kemiği kırılan Sofuoğlu hastaneye kaldırıldı.  

Ünlü Yarışçı Sofuoğlu, Kaza Yaptı!
banner327

Sofuoğlu bugün Fransa yarışı için yapılan sıralama turunda kaza yaptı. Pist üstünde yapılan ilk kontrollerin ardından hastaneye kaldırılan Kenan’ın bel ve kalçasında üç tane kırık olduğu tespit edildi. Sofuoğlu ameliyat için bu gece ambulans uçak ile Türkiye'ye dönecek.

Sofuoğlu’nun bu kaza sonrası sezonu kapatması bekleniyor. Kenan Sofuoğlu, Supersport'ta son 2 seneyi şampiyon bitirmişti.

Sofuoğlu'nun kalçasında üç kırık olduğu ve ameliyat için bu akşam özel uçakla Türkiye'ye döneceğini belirtildi.

ÜNLÜ YARIŞÇI KENAN SOFUOĞLU KİMDİR


Kenan Sofuoğlu 25 Temmuz 1983 tarihinde Adapazarı Akyazı’da doğdu. Aslen Trabzon’ludur. Motor tamircisi olan İrfan Sofuoğlu babasının dört çocuğunun üçüncüsüdür. 1996 yılında Türkiye şampiyonasında i izleyerek motor sporları ile tanıştı. 2000 yılında abisi Sinan’ın bir yarışta ayağını kırması ile boş kalan motorunda, 16 yaşında özel izin ile yarışlara katılmaya başladı. Ağabeyi Sinan’ın motoruyla yaptığı bu ilk drag yarışını kazandı.

2006 senesinde Supersport-WM'ye başlarken sponsorluk sorunları yüzünden Yamaha Almanya takımından ayrılmak zorunda kaldı. daha sonra İsviçre'de yaşayan, ismi gizli tutulan Türk işadamının sponsorluk sağlamasıyla Ten Kate'nin Honda takımına katıldı.Supersport WM'de 2006 sezonunu üçüncü olarak tamamladı.

2016' Supersport Dünya Şampiyonluğu'nu bir kez daha kazandı.Böylelikle 5. Dünya Şampiyonluğunu Kazanmıştır. 

Supersport kariyerindeki 38'inci zaferini elde eden Kenan Sofuoğlu, 2007, 2010, 2012 ve 2015'in ardından 5. kez Supersport şampiyonu oldu.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2017, 23:02
YORUM EKLE

banner307

banner325