Abdullah Dede, Yeni anayasaya ihtiyaç var mı?

Abdullah Dede, "Yeni anayasaya ihtiyaç var mı derseniz, çok gerekli değil derim. Madem macun tüpten çıktı, geri sokmak mümkün olmadığına göre bu macunu en uygun şekilde kullanmak gerekmektedir." dedi.

Gündem 03.03.2021, 10:14 14.12.2021, 22:06
Abdullah Dede, Yeni anayasaya ihtiyaç var mı?

Yeni anayasa ile ilgili yazan Abdullah Dede,  Konuyu PKK, HDP ve siyaset kurumu üzerinden ele almak gerektiğine işaret ederek,  "PKK ne demektir, önce bunu bilmemizde fayda var. Kürdistan İşçi Partisi, yani Kürtçe ifadesiyle “Partiya Karkerên Kurdistan”ın kısaltmasıdır. PKK ve Marksist-Leninist, etnik ayrılıkçılık temelli bir ideolojiye sahiptir. " dedi.

"HDP demek, PKK demektir. HDP, PKK'dan aldığı emirle hareket eden bir siyaset kuklasıdır" diyenler çok isabetli bir yargıya vardığını belirterek şu ifadelere yer verdi, Bu yargıya şunu eklemek yanlış olmaz: Kim HDP’nin yanında yer alıyor, açık gizli ittifak ediyorsa PKK’ya, dolayısıyla PKK’nın arkasındaki ABD ve AB’ye hizmet ediyor demektir. PKK sınır ötesinde yuvalanıp oradan sızarak yurt içinde eylemler gerçekleştirmiştir özellikle 1984’ten beri.

Örgütün başı Abdullah Öcalan güvenlik güçlerinin Mayıs 1979'da Elazığ'da PKK’nın hazırlık kadrosu üyelerinin tutuklaması üzerine bir kaçakçı yardımıyla sınırı yürüyerek geçip Temmuz 1979'da Suriye'ye yerleşti. Ekim 1998'de Şam Hükûmeti tarafından mecburen sınır dışı edilene kadar orada yaşamış, aldığı destekle örgütü besleyip büyütmüştür. 

1984’te kurulan ve aynı yıl 15 Ağustos günü Siirt'in Eruh ve Hakkâri'nin Şemdinli ilçelerinde yapılan baskında karakollara ve askeri lojmanlara bombalı ve silahlı saldırı düzenledi PKK. Bu, PKK’nın ilk saldırısı olup o günden sonra çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan tam 6021 sivil vatandaşımız katledilmiştir. Bu sayıya, güvenlik güçleri ve öğretmen, sağlık görevlileri gibi devlet memurları dâhil değildir. Katledilen bu 6021 insanımız ana dili Kürtçe olan vatandaşlarımızdır. Kaldı ki Abdullah Öcalan Kürt değildir ve Kürtçe bilmemektedir." dedi.

Kürtlerin temsilcisi olduğu iddia edilen HDP ve dengi partiler PKK’nın sivil katliamlarında ya sustuğunu ya da suçu güvenlik güçlerine atarak tezvirat (anti propaganda) yaptığını yazan Abdullah Dede, "Yeni Anayasa Ve Hemen Ardından Gelmesi Gerekenler"

makalesinin tamamı şöyle...

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)