Yandex Metrika

Açıklama: kişilik haklarına saldırılmıştır

23 Aralık 2013 tarihli “Akit Yazarından Şok İddia!” başlıkla yayınladığımız Akit Yazarı Mehtap Yılmaz’ın yazısına Fetullah Gülen’ in Vekili Av. Nurullah Albayrak’tan cevap ve açıklama getirildi.

 Açıklama: kişilik haklarına saldırılmıştır
25 Aralık 2013 Çarşamba 00:49

 23 Aralık 2013 tarihli “Akit Yazarından Şok İddia!” başlıkla yayınladığımız Akit Yazarı Mehtap Yılmaz’ın  yazısına Fetullah Gülen’ in Vekili Av. Nurullah Albayrak’tan cevap ve açıklama getirildi. 

Sözkonusu Yazarın haberi: AKİT YAZARINDAN ŞOK İDDİA!


Fethullah Gülen'in Vekili Av. Nurullah Albayrak'ın  cevap ve açıklamasının tamamını yayınlıyoruz:

CEVAP VE AÇIKLAMA

İnternet sitesinde yer alan ‘Yahudilere dua, Müslüman’a beddua!’ başlıklı yazıyla müvekkile haksız ve mesnetsiz isnatlarda bulunmak suretiyle kişilik haklarına saldırılmıştır. Müvekkilim tarafından söylenilen sözlerin farklı anlamlara çekilip haksız ithamlarda bulunulması en hafif ifadesi ile insafsızlıktır.

Yazıya dayanak olan ifadelerde müvekkilim“Eğer onlar ve biz, bir yanlışlık yapıyorsak, Allah’ın ahkâmına göre, Cenâb-ı Hakk’ın murâd-ı Subhânîsine göre, adalet-i Kur’aniye’ye göre, modern hukukun adalet sistemine göre, bir yanlışlık yapıyorsak şayet, topluma hıyanet sayılacak bir yanlışlık yapıyorsak şayet, geleceğimizi karartma adına bir yanlışlık yapıyorsak şayet, Allah evlerimize ateş salsın, bizi yerin dibine batırsın!..” Sonra da dedim: “Hakka ve hakikate karşı saygısızlığı kim yapıyorsa, harâmîliği kim yapıyorsa, hırsızlığı kim yapıyorsa, milletimizin halâsı adına, arınması adına, aklanması adına, aklık peşinde koşanların aklanması adına, Allah onların evlerine ateş salsın.” Ifadelerini kullanmıştır.

Bu ifadelerden yola çıkarak, söylenilenler ve yapılan suçlamalar iftira ve çarpıtmadan başka birşey değildir.

Bireylerin ifade özgürlüğü olduğu muhakkak, ancak bu özgürlüğün yanı sıra, ifade edilen olayların doğruluğunu araştırma ödevinin olduğu da tartışmasız bir gerçektir. Bir haberi/yazıyı/yorumu yayınlamadan önce yayınlayanlardan beklenen özeni gösterip o haberin/yazının/yorumun ne ölçüde doğru olduğunu araştırıp soruşturduktan sonra o haberi/yazıyı/yorumu yayınlaması gerekir. Hatta yayımlanacak haber/yazı/yorum, üçüncü kişilere ağır bir zarar verebilecek ise doğruluğunu denetlemesi ödevi daha sert ölçülere bağlanacaktır. Oysa sizin tarafınızdan hazırlanan yazı içeriğinde gerçek dışı iddia ve isnatlarla müvekkil haksız olarak suçlanmıştır.

İnternet sitesinde yer alan yazı ile müvekkile hukuka aykırı isnatlarda bulunmak suretiyle kişilik haklarına saldırı yapıldığı için tüm sorumlularla birlikte cezai ve hukuki başvuruların yapılacağını bildiririz.

5651 Sayılı Yasa gereğince cevap metninin internet sitenizde yayınlanmasını talep ediyoruz.. Saygılarımla.

Fetullah Gülen

Vekili

Av. Nurullah Albayrak


 



İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sadettın can - 3 yıl önce
mehtap denen kadın fahişeliğinin reklamını yapıyor..samimi asla değil ..kendini gösterme çabasında .