Alexa
banner314

Alperenler "Ayasofya Açılsın" Dedi

Alperen Ocakları mensubu yaklaşık 500 kişilik bir grup, dün Ayasofya’nın önünde toplandı. Ayasofya Camii’nin önünde protesto eylemi gerçekleştirdi.

Alperenler

 Alperen Ocakları mensubu yaklaşık 500 kişilik bir grup, dün Ayasofya’nın önünde toplandı. Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün, İstanbul İl Başkanı Hüseyin Aktaş ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan’ın da olduğu grup, ikindi ezanının okunmasıyla yerlere serdikleri afişlerin üzerinde ikindi namazını eda etti. Grup ikindi namazının ardından “Zincirler kırılsın Ayasofya açılsın” sloganlarında bulundu ve tekbirler getirdi.


Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün grup adına açıklamalarda bulundu. Tüzün; “Tam bağımsız olamayışımızın sembol mabedi Ayasofya Camii’ni, Ayasofya zindanı halinde başımıza geçirenlere, 6 asırlık bir kapak olsun diye elzem bir mesaj halinde vermek için derhal Ayasofya’nın halıları serilmeli ve aşkın fetih namazını kılmaları için Ayasofya Camii müminlere iade edilmelidir” dedi. Başkan Tüzün sözlerinin devamında şunları söyledi: “İstanbul’a mührünü vurmuş, koca Fatih’in türbesi önünde, Ayasofya’nın cami yapıldığını en kısa zaman içinde ilan etmelidir.”


Mehteran takımı daha sonra Ayasofya’nın önünde mehter gösterisi gerçekleştirdi. Mehter gösterisinin ardından Mehteran öncülüğünde Ayasofya’nın önünden Alperen Ocakları İl Binasına kadar fetih yürüyüşü gerçekleştirildi.  

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2013, 15:12
YORUM EKLE

banner313