Alexa
banner314

Bu Tarihler Tesadüf Mü?

11 Eylül , 11 Şubat ve 11 Mayıs tarihleri tesadüf müdür?

Bu Tarihler Tesadüf Mü?
 Reyhanlı'da meydana gelen patlamayla ilgili incelemelerde bulunmak üzere olay yerine giden CHP heyetinden Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, "11 Eylül , 11 Şubat ve 11 Mayıs tarihlerine dikkat çekerek son yapılan saldırının tarihinin tesadüf olup olmadığını sordu.

Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap Başkanlığında Sezgin Tanrıkulu, Dr. Mehmet Şeker Aykut Erdoğdu, Veli Ağbaba, Aşkın Türeli, Ümit Özgümüş, Vahap Seçer, Aytuğ Atıcı ile Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, Mehmet Ali Ediboğlu ve Refik Eryılmaz'dan oluşan heyet olay yerinde inceleme yaptı.

"POLİS ENGELİ"

Gaziantephaberler.com'a konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker olay yerinde polis engeli ile karşılaştıklarını ve polisle tartıştıklarını söyledi. Mehmet Şeker, "Heyetimizi yasak diyerek olay yerine almak istemediler. Kendi vatanımızda kendi toprağımızda gelen olayı incelememizi istemiyorlar.Böyle şey olur mu? Niçin yayın yasağı koyduklarını şimdi anlıyoruz" dedi.

"SURİYELİLER BİLİYOR MUYDU?"

Reyhanlı'da yaşayan Suriyelilerin, patlamadan 2-3 gün önce ortalıktan kaybolmalarının manidar olduğuna dikkat çeken Milletvekili Şeker ," Ölenlerden 2 ya da 3 'ü Suriye vatandaşı. Önceden haberdar edilmiş olabilirler. Ama en ilginç olay patlamanın, ayın 11'in de olmasıdır. Zira; Dünyada yankı uyandıran ABD'deki patlama 11 Eylül'de , yine Hatay Cilvegözü'nde 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlama 11 Şubat'ta, ve 45 kişinin ölümüyle sonuçlanan Reyhanlı'daki patllama 11 Mayıs'ta. Bu bir tesadüf olabilir mi?. Yoksa bir mesaj mı" dedi.

Şeker, hükümetin dış politikasını da yeniden gözden geçirmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Patlama sonrası saldırının El-Kaide bağlantılı olduğu iddiası uzun süre tartışılmıştı.
Saldırıların, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki NBC Televizyonu’nda yaptığı ve ABD’yi Suriye’ye müdahaleye çağıran konuşmasından sonra ve ABD Başkanı Barrack Obama ile yapacağı görüşme öncesine denk gelmesi de ayrıca ilginç bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2013, 22:38
YORUM EKLE

banner307

banner313