Yandex Metrika

Erdoğan'dan Operasyon yorumu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye’ye hala istikamet çizmeye çalışanlarla hiçbir şekilde uzlaşmayacağız."dedi.

Erdoğan'dan Operasyon yorumu...
15 Aralık 2014 Pazartesi 17:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ekonomisine yönelik hem içeride hem dışarıda belli çevrelerin adeta sistematik bir algı operasyonu yürüttüklerini ifade ederek, algı operasyonlarıyla yalan haber ve manşetlerle Türkiye’ye hala istikamet çizmeye çalışanlar ile hiçbir şekilde uzlaşmayacaklarını ve onların önünde hiçbir şekilde diz çökmeyeceklerini söyledi.

 Kocaeli’de Tüpraş’ın 3 milyar dolar maliyet ile tamamladığı fuel oil dönüşüm tesisinin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüpraş fuel oil dönüşüm tesisinin ülkemiz, ekonomimiz ve milletimiz için hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Bu büyük yatırımdan dolayı tüm Tüpraş çalışanlarına; şahsım, ülkem ve milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye olarak gerçekten büyük bir gurur gününü büyük bir iftihar manzarasını hep birlikte yaşıyoruz. İlave alt masraflar dahil 3 milyar dolarlık bir bütçe ile özelleştirme ve sonraki masraflar ile yaklaşık 10 milyarlık bir yatırım yapıldı. Türkiye’de tek seferde yapılmış en büyük yatırımın sonucunu devreye alıyoruz. İnşallah bu büyük yatırımın Türkiye ekonomisine de çok büyük faydaları olacak. İstihdama ihracata Türkiye’nin bir enerji üssüne dönüşmesine özellikle arkadaşlarımın ifade ettiği gibi cari açığın 1 milyar dolar azalmasına bu tesis vesile olacak” dedi.

Irak Türkiye boru hattı ile Türkiye’nin çok önemli bir noktaya geldiğini ifade eden Erdoğan, “Bakü Tiflis boru hattı ile bu konum önem kazandı. Şimdi Akdeniz ve Karadeniz bölgelerimizde inşa edeceğimiz 44 milyar dolar tutarındaki iki nükleer santralimizle inşallah Türkiye enerjinin merkezi bir ülke konumuna gelecek. Türkiye bu ve bu gibi yatırımlarla enerjiye yön veren bir ülke konumuna gelecek” diye konuştu.


"YALAN HABER VE MANŞETLERLE TÜRKİYE’YE HALA İSTİKAMET ÇİZMEYE ÇALIŞANLARLA HİÇBİR ŞEKİLDE UZLAŞMAYACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ekonomisine yönelik hem içeride hem dışarıda belli çevrelerin adeta sistematik bir algı operasyonu yürüttüklerini ifade ederek, “Bazı gazeteler ve çevreler Türkiye ekonomisi hakkında gerçek dışı bir algıyı yerleştirmeye çalışıyorlar. Bütün bu operasyonlara rağmen Türkiye’nin tarihindeki en büyük sanayi tesisinin 3 milyar dolarlık bir tesisin açılışını gerçekleştiriyor olması çok manidardır. Kim ne derse desin kervan yürür. Tüpraş’ın hiçbir algı operasyonuna ihtimas etmeden bu büyük yatırımı gerçekleştirmiş olması bütün bu operasyonları yapmaya çalışanlara en büyük cevaptır. Tüm yatırımcılara da bu örnek olmalıdır. İçeride ve dışarıda algı operasyonlarıyla yalan haberler, yalan manşetlerle Türkiye’ye hala istikamet çizmeye çalışanlarla hiçbir şekilde uzlaşmayacağız. Onların önünde hiçbir şekilde diz çökmeyeceğiz. Şahsımın ya da arkadaşlarımın orada olmaması hiç önemli değil. Burası demokratik bir ülke seçimle geldik milletimiz dilediğinde seçimle gideriz. Ama bu millet ülkesine her daim sahip çıkacak. Özellikle yeni Türkiye’nin kazanımlarına bu millet biz olmasak ta sahip çıkacaktır. Türkiye’yi eski günlere döndürme sevdalarından artık vazgeçsinler. Ekonomimiz her geçen gün daha da büyüyor” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, çözüm sürecinin ekonomiden de güç alarak barış içerisinde, inatla filizlenmeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

"TÜRKİYE’DE GÜZEL ŞEYLER YAŞANIYOR"


Türkiye’de güzel şeylerin yaşandığını ifade ederek, “Türkiye’nin eski günlerine döneceği umuduyla kirli ittifaklara girenler bunun cevabını alıyorlar ve almaya devam edecekler. Bu yatırımlar ekonomimizin nereden nereye geldiğinin en güzel ifadesidir. İnşallah medya dünyası bu girdiği kirli ilişkilerden bir an önce sıyrılacaktır diye düşünüyorum. Kendisini bu tehlikeli vesayetten kurtaracaktır diye umut ediyorum. Bu kirli oyunlara boyun eğenler milletin karşısında kaybetmeye mahkumdur. Şantajlarla uluslararası çevrelerin bu ülke üzerinde kurduğu kumpaslara bu millet gelmiyor gelmeyecektir. Her zaman söylerim bi taraf olan ber taraf olur. O yüzden tarafımızı çok iyi belirlememiz lazım. Duruşumuz çok önemli ama yalpalayan değil omurgalı duruşlar çok önemli. Omurgalı durduğunuz zaman biliniz ki millet kazanacaktır. Ülkesinin bağımsızlığı karşısında saf tutanlar milletin karşısında yok olup gitmeye mahkumdur. Ekonomi siyaset ve medya dünyasının hiç tereddüt etmeden ülkenin istiklali tarafından saf tutacaklarına ben gönülden inanıyorum” dedi.

14 ARALIK OPERASYONU


İstanbul’da dün başlatılan operasyon hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dün bağımsız savcılar tarafından başlatılan ve tamamen hukuk içeirsinde yürütülen operasyon karşısında içeride ve dışarıda bazı oyunlar sergileniyor. Eski Türkiye’yi özleyen tüm taraflar savcılarımıza hakimlerimize emniyet görevlilerimize belli merkezlerden hareket eden baskılar uygulamaya çalışıyor. Düşüne biliyor musunuz adımlar atıldığı anda AB’den biri çıkıp açıklama yapıyor. Sen ne biliyorsun da açıklama yapıyorsun? 50 yıldır ülkemizi kapıda bekleten AB’ ne biliyor ki ne diyebilir. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden ülkemizin bağımsızlığına dil uzatanlar kim olursa olsun gereken cevabı alacaklardır. Biz kendi göbeğimizi kendimiz keseriz. AB’nin bu konuda hiç söz hakkı yok. Sabancı grubunun içerisinde Fahriye Erdal’ı bir kapıdan alıp diğer kapıdan bırakanlar bu ülke için bir şey yapabilirler mi?”


AB ülkelerini Türkiye’nin kendi iç işlerine karışmaması yönünde uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Almanya ile görüşüyorum PKK ile ilgili hiçbir şey yok diyorsunuz ama kalkıp benim ülkeme laf ediyorlar. Avrupa ülkeleri benim ülkemin güvenliği konusunda iç meselemizde kendisinde müdahale yetkisi aramasın. Lütfen kendi işine baksın. Hakim ve savcılarımızın korkutulmasına sindirilmesine etki altına alınmasına biz hiçbir şekilde izin vermeyiz. Atılan her adım hukuk içinde olacak ve kararda inşallah hukuk içerisinde yasalar ve vicdan çerçevesinde verilecektir. İnanıyorum ki hukuk sistemi hiçbir masumun ceza almasına hiçbir suçlunun da elini kolunu sallayarak çıkmasına izin vermeyecektir. Yapılanın yapanın yanına kaldığı ülke geride kaldı” dedi.


Olay basın özgürlüğü meselesi olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendileri söylüyorlar 17 yıl iki gözü görmeyen birini ele başı gösterip 122 kişiyi içeri alanlar şu anda bedelini ödüyorlar. Zulmü ve ihanet tarihin hiçbir döneminde cezasız kalmamıştır. Basın özgürlüğü diyorlar ama konu bu değil. Biz bunlar basın özgürlüğü dedikleri zaman ne demek istediklerini anlarız. Bize AB’den gelip içeride gazeteciler var diyorlar. Bende konuyu açacaklarını bildiğim için Adalet bakanlığından belgeleri aldırdım. İçlerinde terör örgütüne üye olmaktan polis öldürmeye kadar pek çok suç işleyenler var. Bunları önlerine koyduğumda hepsi sustular. Biz işimize bakacağız. Yalanlara, iftiralara algı operasyonlarına boyun eğmeden Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz. Güçlü bir Türkiye gündemi belirleyen bir ülke olacaktır. Gündemi belirlenen bir ülke değil. Biz çözüm sürecini de ilerleteceğiz. Onların algı operasyonlarına inat biz barışı kardeşliği daha da filizlendireceğiz. Onlar Türkiye’yi çukura çekmeye çalışacaklar ama biz her zaman böyle yatırımlar ile Türkiye’yi hep yukarıda tutacağız. Türkiye artık böyle bir Türkiye. Bunu hafife almaya kimsenin gücü yetmeyecek” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.