Samsun'dan Memur-Sen Mitingine Destek!

Ankara’da Anadolu (Tandoğan) Meydanı’nda buluşan yaklaşık 15 bin kamu çalışanı, "Daha Adil Bir Teklif" talebi ile miting yaptı. Bu mitinge Samsun'dan destek geldi.

Gündem 20.08.2021, 22:22 21.08.2021, 01:21
Samsun'dan Memur-Sen Mitingine Destek!

Memur-Sen Konfederasyonu üyesi yaklaşık 15 bin kişi, Anadolu (Tandoğan) Meydanı'nda toplandı. Düzenlenen mitingde hükümetten '6'ncı Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri'nde kabul edilebilir bir teklif talebinde bulunan Memur-Sen Mitingine Samsun ve ilçelerinden de çok sayıda memur katıldı.

Ankara’da Anadolu (Tandoğan) Meydanı’nda buluşan yaklaşık 15 bin kamu çalışanı, "Daha Adil Bir Teklif" talebi ile yaptığı mitingte Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı konuşmada, "6. Dönem Toplu Sözleşme'den memnuniyet üreten bir sonuç çıkmasını beklediklerini belirterek, "Enflasyonun getirdiği alım gücünün ortadan kaldırılması için seyyanen zam, mevcut durumun güçlendirilmesi için oransal zam, gelecekte umudumuzun artması kamu görevlilerinin enflasyona ezdirilmemesi için kasko niyetinde refah payı istiyoruz." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamu çalışanları için "2022 yılı için ilk 6 ay için yüzde 5, ikinci 6 ay için yüzde 6 ve enflasyon farkı. 2023 ilk 6 ay için yüzde 6, ikinci 6 ay için yüzde 6 ve enflasyon farkı" teklifini sunmuştu. Kamu çalışanları adına yetkili sendika Memur-Sen, kendi istedikleri zam oranı ile hükümetin teklifi arasında ciddi fark olduğunu belirterek hükümetin teklifine tepki verdi.

Türkiye’nin 81 ilinden binlerce memurun katıldığı mitinge Samsun’dan Memur Sen’e bağlı farklı sendikalardan bir çok memurda katılırken Samsun’dan, Bem Bir-Sen Samsun İl Başkanı Savaş Gayretli, sendikanın işyeri temsilcileri ve sendika üyeleri de destek verdi.

Samsun Bem Bir-Sen heyeti ile Ankara’da bir araya gelen Bem-Bir-Sen Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever sendika üyeleri ile uzun süre sohbet etti. 

Savaş Gayretli, mitingin sonrası mitinge katılan Bem Bir-Sen Üyelerine teşekkür etti.“ Gayretli, "Anadolu Meydanı böyle bir katılım görmedi. Sizlerle güzelleşti. Gurur duyulacak bir tabloya hep birlikte imza attık. İnşallah haklı davamızda istediğimiz oranda bir zam, sözleşmeli personelimize kadro, ek gösterge gibi taleplerimiz sizlerin bizlere vermiş olduğu destek ile elde edilecek. Emeklerinize, mücadelenize, gayretinize hassaten teşekkür ederim. Memur-Sen Ankara Mitinginde emeği geçen tüm Kardeşlerime teşekkür ediyorum.”dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)