Alexa

TSK:'Üzüntüyü Derinden Hissetmekteyiz'

Ergenekon Davası kararından sonra Türk Silahlı Kuvvetleri 4 maddelik yazılı açıklama yaparak, dava kararından üzüntü duyduğunu açıkladı.

TSK:'Üzüntüyü Derinden Hissetmekteyiz'
 Tarihi Ergenekon davasında kararlar dün açıklandı. Birçok sanığın müebbet hapis cezasına çarptırıldığı dava ile ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri sessizliğini bozdu. TSK'dan yapılan açıklamada "Silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız" denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle;
1. Kamuoyunda "Ergenekon Davası olarak isimlendirilen davada İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesince bazı muvazzaf ve emekli TSK personeli hakkında mahkûmiyet kararı verilmiştir.

2. Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası, Hukuk Devleti olmanın erdemliliği ve Yüce Milletimize karşı olan sorumluluğumuz dikkate alınarak, TSK mensupları ile ilgili soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmaktadır.

3. Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız.

4. TSK olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız."
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2013, 22:27
YORUM EKLE