Alexa

TUSKON'dan Ananas Yanıtı...

Fetullah Gülen'e ait ses kayıtlarının yayınlanmasıyla gündeme gelen "Ananas" tartışmalarına Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu da dahil oldu. TUSKON, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Ananas bunun kod adı" açıklamalarına "Hediyeleşmek Anadolu insanının geleneğidir" yanıtını verdi.

TUSKON'dan  Ananas Yanıtı...

 İlk kez Fetullah Gülen'in telefon görüşmlerinde adı geçen ve Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarında dile getirdiği "Ananas ticareti" ile ilgili Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu da açıklama yaptı.

TUSKON tarafından yapılan yazılı açıklamada, ananasın zaman zaman iş dünyası, protokol ve medya mensuplarına hediye olarak verildiği, arkasında başka şeyler varmış iması ile kullanılmasının yanlış olduğu ifade edildi.

“Hediyeleşmek Anadolu insanının gelenek, göreneği ve karakteristik özelliğidir. Bu çerçevede, Uganda’da yetişen lezzetli ve dünyaca meşhur ananas meyvesi zaman zaman iş dünyası, protokol ve medya mensuplarına hediye edilmiştir. Bunların alaya alınmasını ve arkasında başka şeyler varmış iması ile topluma lanse edilmesini reddediyor ve iddia sahiplerine iade ediyoruz”

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2014, 02:40
YORUM EKLE