Alexa
banner314

İyi Parti'de Tek Aday Meral Akşener Gösterildi

İYİ Parti Başkanlık Divanı'nda karar verildi. İyi Partinin Tek Başkan adayı Meral Akşener teklif edildi.

İyi Parti'de Tek Aday Meral Akşener Gösterildi
banner327

İYİ Parti Başkanlık Divanı'nda alınan kararla partinin Genel Başkanı Meral Akşener'in delegelerin önerisiyle yeniden ve tek genel başkan adayı olarak gösterilmesi kararı teyit edildi.

İYİ Parti'den yapılan yazılı açıklamada, "İYİ Parti Başkanlık Divanı, bugün yeniden Genel Başkanımız Meral Akşener başkanlığında toplanmıştır. Toplantıda 12 Ağustos’ta yapılacak olan 2. Olağanüstü Kongremiz değerlendirilmiş ve hazırlıklar için teknik ekipler oluşturulmuştur. Başkanlık Divanı’nın daha önce almış olduğu karar ve delegelerimizin iradesi gereği Genel Başkanımızın kongrede 'delegelerin önerisiyle' yeniden ve tek genel başkan adayı olarak gösterilmesi kararı teyit edilmiştir. Daha önce medya aracılığıyla milletimize tebliğ edilen karar, toplantıda Sayın Genel Başkanımıza da arz edilmiştir. İYİ Parti’nin gündeminde 12 Ağustos’taki kongremiz ve yerel seçim çalışmaları vardır" denildi.

İYİ Parti Afyonkarahisar kampındaki tartışmalar sonrası kurultayda aday olmayacağını açıklayan Meral Akşener, genel merkezde coşkuyla karşılandı. Partililer, 'Türkiye'nin umudu Meral Akşener' sloganları attı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Meral Akşener, 24 Haziran'da seçimlerini hatırlattı. 6 aylık parti olarak seçimlere girdiklerini dile getiren Akşener, "Şartları biliyorsunuz; bilerek, yola çıktık. Şartlarla ilgili şikayet etmiyorum. Sonuç itibarıyla ikinci tura kalabileceğimi hedef koyarak yola çıktım. İYİ Parti'li arkadaşlarımızla Meclis'te yüksek oranla temsil edilecek bir siyasi parti olarak yola çıktık. Hedeflerimiz somut ve yüksekti" dedi.

Başarısızlık söz konusu sorumluğun kendisine ait olduğunu belirten Akşener; "O nedenle olağanüstü kurultay kararını aldım. Şimdi bütün siyasi partilerin en üst organı kurultay ve kurultay delegeleridir. Orada yeniden konuşulacak, tartışılacak ve nerede eksik yaptık, nerede fazla yaptık; bunları tartışıp ve bir sonuca ulaşacağız. Ondan sonra İYİ Parti yerel seçimlerde ciddi bir sonuç alabilmek için her türlü çabayı milletimizin desteğiyle gösterecek. Bugün başkanlık divanımızı toplamak üzere partideyim. Kurultayımıza hazırlık çalışmalarımızı hızla bitirip, 12 Ağustos'tan sonra da yerel seçim için hazırlanıp, adaylarımızı hızlı bir şekilde ortaya çıkarıp, çalışmalarını sağlamak üzere toplantı yapacağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 19:14
YORUM EKLE

banner307

banner325