Alexa

Ahmet Demirci Kimdir?

Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu - Sen Genel Başkan Yardımcısı Ziraat Yüksek Mühendisi Ahmet Demirci kimdir, aslen nerelidir? Ahmet Demirci hangi okulları bitirdi?

Ahmet Demirci Kimdir?

Ahmet DemirciTürk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı olmasının ardından kim ve nereli olduğu merak edildi. Ziraat Yüksek Mühendisi Ahmet Demirci hangi okulları okudu? Genel başkanlığa ne zaman başladı?

Ahmet Demirci Kimdir?

Ahmet Demirci, 1966 yılında Ünye' de doğdu. ilk ve ortaokulu Ünye'de bitiren Demirci, 1 yıl Amasya Gökhöyük Ziraat Meslek Lisesinde ve 3 yıl söke Ziraat Teknik lisesinde okudu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri bölümünden mezun olan Ahmet Demirci, 1994 yılında İngiltere de Cranfield Üniversitesi Silsae College de başlamış olduğu Tarımsal işletmecilik konusundaki Master eğitimini 1996 yılında tamamladı.

1992 yılında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde başlamış olduğu Zirai Mücadele uygulama Teknolojisi konulu, bir diğer master eğitimini de 1997 yılında tamamlayan Demirci, 1990-2001 yıllarında Ankara Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsünde Araştırma elemanı ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Halen 15'in üzerinde değişik kongrelerde sunulmuş veya teknik dergilerde yayınlanmış makalesi bulunmaktadır. 1992 yılında kurulan Türk Tarım Orman-Sen içerisinde, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Ahmet Demirci, halen Genel Başkan olarak bu görevine devam etmektedir.

Türkiye Kamu-Sen Merkez Yönetim Kurulunda Genel Dış İlişkiler Sekreterliği görevini de yürüten Ahmet Demirci; evli iki çocuk babası olup, iyi derece de İngilizce bilmektedir.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 01:55
YORUM EKLE