Binlerce Hükümlü ve Aile Bunu Bekliyor

Toplumda, barışı kardeşliği, birlik ve beraberliği huzur ve sükûnu tesis etmek için, Cezaevlerinde uzun yıllardır yatan kader mahkumlarını da sevindirmelidir.

Kapsam 25.04.2017, 16:53 25.04.2017, 18:50
Binlerce Hükümlü ve Aile Bunu Bekliyor

Referandumda Halkımız “EVET” diyerek kararını vermiştir. Türk milleti bir hatırlatmayı bulunmaktan da geri durmamıştır. Referandum sonuçlarına bakıldığında Türk Halkı, Türk devletinin güçlü olmasını, teröre ve dış güçlere pirim vermemesini, hakka,, hukuka riayet edilmesini, insanlığa, kardeşliğe, hürriyet ve barışa daha duyarlı olunmasını istemiştir.

Türkiye çok kısa zaman içerisinde çok büyük badireler atlatmış bir ülkedir.

Referandum öncesinde, Esnaftan-emekliye, öğrenciden-büyükanneye kadar borç silme, vergi indirimi, faizsiz kredi, maaş bağlama gibi birçok vaatlerde bulunuldu. Toplumun her kademesine sevindirici haberler verildi. Milletimizi derinden yaralayan meselelerin çözümü için adımlar atıldı.

MAHKÛMLARI DA SEVİNDİRİN

Toplumda, barış,ı kardeşliği, birlik ve beraberliği huzur ve sükûnu tesis etmek için, Cezaevlerinde uzun yıllardır yatan kader mahkumları da sevindirmelidir. Cezaevindeki mahkûmları sevdiklerine kavuşturmalıdır. Mahkûm yakınları, Adalet bakanlığı tarafından söz verilen indirimin en kısa zaman içerisinde çıkmasını beklemektedir.

Referandum’da, Sayın Cumhurbaşkanı’nın istediği doğrultuda halkımız oyunu kullanmıştır. Kanayan bir çıban haline gelen hükümlülerin derdine çare olmalıdır. Cumhurbaşkanı Yüz binlerce hükümlü yakınını sevindirmelidir.

Üst sınırı 5 yıla kadar cezayı gerektiren suçlardan yargılananların davalarının düşeceği, yeni düzenleme ile terör suçları, cinsel saldırı suçları ve çocuk suçlarını kapsamayacağı, Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları hakkında da uygulanmayacağı belirtilmiş;  5 yıllık indirim  verilen her bir ceza için ayrı ayrı değil, toplam ceza üzerinden bir defaya mahsus olmak üzere yapılacağı ifade edilmişti.

Sevil Çömez

Yorumlar (29)
Varol dayi 4 yıl önce
Biz yıllardır cezaevi yolu bekliyoruz ceza indiriminide dosya başı istiyoruz 671. K.h.k den binlerce mahkum faydalanmadi buna bir çözüm eşit adalet esit yasa olmalı yetkililerden bir an önce çözüm bulmalarını istiyoruz mahkum yakınları olarak
hülya çelık 4 yıl önce
neeolur 5yıl ceza ındirimi biran önce gelsin CUMHURBAŞKANIM çok çaresizim eşimden başka kimsem yok
Ayla 4 yıl önce
Ağlayan çocuklar hayatı biten çürüyor gençler onlarda vatan evladı vijdan ve adalet herkes 2,bir şansı hakkediyor lütfen af istiyoruz mahkumlara bir şans verin artık
Kerime 4 yıl önce
Ama ne zaman tükendik artık
yakup gündüz 4 yıl önce
Eski bir hükümlü olarak hükümetimizden isteyim adalet adalette eşitsizlik olursa magduriyetler oluşur kendimden biliyorum adaletsizliği ben mağdur edildim onun için adalete güveni sağlamanız lazım daha fazla mağduriyetler oluşmaması için mahkumların koşullarını iyileştirmeniz gerekir bu çağrımıza kulak verin
esra cakir 4 yıl önce
terör pedofil haric ceza indirimi sart oldu artik vrrilmesini bekliyoruz
mirac 4 yıl önce
188den sucsuz yere yatan var 188de ceza indirimi uygulamalilar
mirac 4 yıl önce
188de ceza indirimi istiyoruz sucsuz yere yatan var fetoden
188 terol deyil devretein ocaginda askerlik yaotilar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu