Alexa

Demir; Samsunlunun Suyu Kesilmeyecek

Vatandaşın suyunu kesmeyeceklerini belirten Mustafa Demir; mesken aboneliklerinde gerçekten faturasını ödeyemeyen vatandaşların suyunu kesinlikle kesmeyeceklerinin müjdesini verdi.

Demir; Samsunlunun Suyu Kesilmeyecek

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Büyükşehir Belediye başkanı seçildiğinde mesken aboneliklerinde gerçekten faturasını ödeyemeyen vatandaşların suyunu kesinlikle kesmeyeceklerini belirtti.

Samsun trafiğine çözüm getirecek projelerini açıklayan Mustafa Demir, Samsun’da trafik sorununa kökten çözüm getirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Batı Çevre Yolu ile ilgili çalışmalara seçimden hemen sonra başlayacaklarını kaydetti. Demir, Doğu Çevre Yolu ile ilgili güzergah tespit çalışmalarının da hızlandığını belirtti. Samsun’da şu anda ciddi bir trafik sorunu yaşandığını dile getiren Mustafa Demir, kentin 50-60 yılını planlayan projeleri hayata geçireceklerini söyledi." dedi.

Batı Çevre Yolu’nun hükümet projesi olduğunu ve bununda  devlet imkanları ile yapılacağını ifade eden Mustafa Demir, Tünel hattını mevcut yolun altına düşündüklerini belirterek, "Bu projenin 1 milyar TL’ye mal olacağını tespit ettik. Ancak bu projeyi biz kendi kasamızdan yapmayacağız, Ulaştırma Bakanlığı’na yaptıracağız. Ankara ve İstanbul gibi büyük kentlerde olduğu gibi merkezi hükümetin kaynaklarından bu projeyi finanse ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN SUYU KESİLMEYECEK

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir,"Göreve halkımız layık gördüğü taktirde mesken aboneleri içerisinde borcunu ödeyemeyecek durumda olanların suyunun kesinlikle kesilmeyecek. Borcunu ödeyemeyen vatandaşımızın zaten parası yok ki ödesin. 30-40 TL’lik fatura için vatandaşın suyunu kesmeyeceğim. Vatandaşın suyunu keserek, zor durumda bırakmak doğru değildir. ‘Parayı tahsil etmeyeceğiz’ demiyorum ama suyunu kesinlikle kesmeyeceğiz” ifadelerini kullandı. Demir ayrıca, su aboneliklerinde Samsun’da Akıllı Kart Sistemi’ne geçileceğini söyledi.

İSTİKLAL CADDESİ TRAFİĞE AÇILACAK

İstiklal (Çiftlik) Caddesi’ni trafiğe açacağını belirten Mustafa Demir, oradaki ticari faaliyetlerin yeniden fonksiyon kazanması için bu caddenin trafiğe açılmasının gerekli olduğunu söyledi. Projenin Gazi Caddesi’ni de içerisine alacak şekilde, bölgenin ticari doku alanına dönüştürüleceğini belirten Demir, tüm kent genelinde otopark sorunlarını mutlaka çözüleceğini ve böylece Samsunluların da rahat bir nefes alacaklarını belirtti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 17:35
YORUM EKLE

banner325