Alexa

Garabey; Ülkücüler Kendilerine Güvenmelidir

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli; Ülkünün Türk-İslam değerlerinin Ülkücünün ruh kökünde tecelli edip kalp ve akıl ölçeğinde tezahür etmesiyle varlık bulduğunu belirterek, "Ülkü varsa amaç vardır, arzu vardır, arayış vardır, asırları kavrayış vardır" dedi.

Garabey; Ülkücüler Kendilerine Güvenmelidir

Kapsam haber yazarı Garabey ülkcü hareket içinde ehil olmayan insanların, yönetici kaabiliyeti bulunmayan insanların gösterdiği itici davranışlara dikkat çekerek, "Bir sonraki seçimleri nasıl kazanırım hesapları ile de bir dizi oyunlar kurulmaktadır. Düzmece hesaplar yapılmakta ve insanlar partilerinden soğutulmaktadır." dedi.

"MHP İçerisinde ki İhanet Şebekeleri" başlıklı yazısına olumlu olumsuz tepkiler aldığını belirten Garabey, yazısının aslında okunmadan tepki gösterildiğini ifade ederek, "Buna rağmen "Ben ülkücüyüm" diyebilen, düşüncelerini dile getiren bütün ülküdaşlarımızdan Allah razı olsun. Bizim söylemek istediklerimiz ap-açık ortadadır." diyerek şu ifadelere yer verdi:

"Alınalar, gücenenler, kızanlar, yazımızı tevil ederek başka mecralara çekenler olsa da biz bildiklerimizi ve düşüncelerimizi ortaya koyuyoruz, koymaya da devam edeceğiz. Aslında mevcut sıkıntıları dile getirmek konuşulmasını sağlamak bir istişaredir. 50 yılına ulaşan bir partinin siyasi mecrada ki önünde bulunan hendekleri, engelleri, taşları art niyet taşımadan işaret etmek ve buna göre tedbir alınmasını istemek hakkımızdır. Kaldı ki biz, hem bir ülkücü hem de bir gazeteci olarak ülkücü teşkilatlarla ilgili sıkıntıları ortaya koymak durumundayız. Aksi taktirde problemler kartopu misali büyür ve bir çığ haline gelir."

"Bizim suskunluğumuz, hiçbir zaman bilgisizliğimizden veya korkaklığımızdan olmamıştır." ifadelerini kullanan Garabey'in "Ülkücüler Kendilerine Güvenmelidir" başlığı taşıyan makalesi için tıklayın...

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 00:00
YORUM EKLE