GastroRize Festivali için geri sayım başladı

Rize'de 1-3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan GastroRize Festivali için geri sayım başladı. 

Kapsam 10.06.2021, 14:03 10.06.2021, 14:21
GastroRize Festivali için geri sayım başladı

Gastronomi dünyasının önemli isimlerini buluşturacak festivale Türkiye’nin en iyi şeflerinin görkemli gastro-şovları renk katacak ve Türkiye’nin balıkçılık guruları ziyaretçilere eşsiz bilgiler sunacak.

Rize’nin biyo-çeşitliliği, çayı ve tarımı, yerel pazarları, geleneksel lokantaları, çiftçileri, balıkçıları, tarihi özellikleri ve hasat zamanı faaliyetleri de festivalde yer bulacak.

İstanbul’da gerçekleşen basın toplantısına ev sahipliği yapan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin şunları söyledi;  "Bu yıl ilk defa gerçekleştireceğimiz organizasyonumuzu ilerleyen yıllarda büyüterek daha geniş katılımlı bir festivale çevirmeyi, Rize'nin gastronomi kültürünü çok daha fazla kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz. Festivalimize Türkiye’den ve dünyadan katılım sağlayacak önemli şefler, yatırımcılar ve işletmecilerle beraber; Rize’nin lokantalarını, saklı kalmış lezzetlerini, yerel ürünlerini, doğal güzelliklerini ve tarihini de yeniden gözler önüne sereceğiz. Festival kapsamında gerçekleştireceğimiz konferanslarla da Rize’nin hem Türkiye’de hem de dünyada gastronomi ve turizm alanındaki bilinirliğini ve tanınırlığını arttırmayı amaçlamaktayız. "

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)