Alexa

Genç Girişimciler Bunlara Dikkat!

Başarılı bir iş kurmak için sadece fikir yeterli olmadığını belirten Akbey, fikirden uygulamaya geçmenin, Somut bir uygulama planı geliştirmenin, doğru insanları bir araya getirmenin öneminden bahsetti.

Genç Girişimciler Bunlara Dikkat!

Girişimci olmanın her yaşta zor olduğunu belirten Akbey, genç bireyler sadece yaşlarından dolayı daha fazla zorluklarla karşılaşabileceğini rakiplerinde bulunduğu masadaki pastadan pay alabilmek için daha çok mücadele etmek gerektiğini söyledi.

Tecrübelerin öneminden de bahseden Akbey, kapsamhaber deki makalesinde: "Yaptıkları işte insanların ne isteyip ne istemediklerini az çok tahmin ederler. Oyunun kurallarını bilirler. Karar alırken oldukça mantıklı olma eğilimindedirler. Onlara neyin işe yarayıp neyin yaramadığını gösteren deneyimleri vardır ve gelecekteki kararları büyük ölçüde bu tecrübeye dayanarak alırlar. Tüm bu tecrübe, bilgi ve birikim son derece değerlidir. Ama “başarıyı” getiren şey bu değildir." ifadelerine yer verdi.

Genç bir girişimci olarak karşılaşabileceğiniz en önemli dezavantajlarını çeşitli örneklerle maddeleştirerek anlatan Akbey'in geniş şekilde yer verdiği yazısı şöyle...

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2019, 23:25
YORUM EKLE