İbrahim Etem Kibar Kimdir?

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Ordu Fatsa ilçesinde yaptığı çalışmalarla vatandaşın ilgisini çekiyor. Peki, İbrahim Etem Kibar kimdir, aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? Merak ediliyor...

Kapsam 22.12.2020, 23:44 23.12.2020, 09:53
İbrahim Etem Kibar Kimdir?

Ak Parti'den Fatsa Belediye başkanı seçilen İbrahim Etem Kibar genç bir başkan olmasına rağmen yaptığı çalışmalar ile dikkatleri üzerinde topluyor. Peki, İbrahim Etem Kibar kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Başkan Kibar, Fatsa Belediye Başkanı olduktan sonra, Yayalaştırma Projesi, Kentsel Dönüşüm ve Estetik Şehir Projesi,Fatsa Belediyesi Sosyal Tesisleri, Fatsa Kültür Sarayı,Mezbahane ve Hayvan Pazarı gibi projelerini tamamlarken, Kapalı Pazar Yeri Projesi, Cumhuriyet Meydanıgibi projelerinin yapımı da devam etmektedir.

İbrahim Etem Kibar

1983 yılında Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğan İbrahim Etem Kibar, 2001 yılına kadar orta ve lise öğrenimini sürdürdüğü Fatsa İmam Hatip Lisesinden ayrıldı ve mezuniyetini 2002 yılında Fatsa Lisesinde tamamladı. Liseden mezun olduğu yıl kazandığı Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesini başarıyla bitiren İbrahim Etem Kibar, mezun olmasından kısa bir süre sonra 2010 yılında Fatsa Ziraat Odasında tarım danışmanı olarak attı.

2012 yılında Fatsa Ziraat Odası Toprak Analiz Laboratuvarının kurucu müdürlük görevinin ardından 2015 yılında Fatsa Ziraat Odası Başkanıolan İbrahim Etem Kibar,2015 yılında Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin Türkiye Fındık Rekolte Tespit Komisyonunda komisyon üyesi olarak 20 gün boyunca 16 il ve 130 ilçede sayımların yapıldığı Türkiye rekoltesinin belirlenmesinde görev aldı.

2016 yılında Ordu Yumurta Üreticileri birliğinin kuruluşunda kurucu başkan yardımcılığı, 2017 Yılında Ordu Ziraat Mühendisleri Odası Başkan yardımcılığı görevlerini üstleenen Başkan Kibar, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’den Fatsa Belediye Başkanı seçildi. Hala görevini sürdüren İbrahim Etem Kibar evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu