Mahkum Yakınları Yarın Bakırköy'de Buluşuyor

Mahkum aileleri ve yakınları seslerini duyurmak için bu sefer istanbul'da yarın meydana inecek. Mahkum yakınları, "Adalet İsteyen Herkesi Bekliyoruz" diyor.

Kapsam 15.12.2018, 18:27 15.12.2018, 19:39
Mahkum Yakınları Yarın Bakırköy'de Buluşuyor

Hükümlü ve tutuklu yakınları cezaevlerindeki yakınları için İstanbul, Bakırköy'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ceza indirimi ve af talebinde bulunacaklar.

24 Haziran seçimleri öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarıyla başlayan Af gündemi kısa zaman sonra tüm Türkiye'nin gündemi haline gelmişti. Mahkum affı, hala tartışılmaya ve yorumlanmaya devam ediyor. 

Milliyetçi Hareket Partisi, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili, Anayasa Komisyon Üyesi Feti Yıldız, en son geçen günlerde TBMM'de Kader mahkumlarına ve yakınlarına umut vermişti.

11 Aralık günü TBMM genel kurulunda Yüksek yargı organlarının bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada, “Şartlı ceza indirimi “ ve “yargılamanın yenilenmesi” ilgili değerlendirme ve kanaatlerini sunmuştu. Fetih Yıldız burada yaptığı konuşmada: ceza indirimi konusunda toplumda büyük bir beklenti oluştuğuna dikkat çekerek, ceza indirimi bir an önce yasalaşması gerektiğini ayrıntılı şekilde anlatmıştı.

Bütün siyasi partilerin kapılarını çalan ve etkili olabilecek bir çok siyasetçiyi ziyaret eden Mahkum yakınları yaralarına ilaç olacak bütün kapıları aşındırmış, sosyal medyada ve şehir meydanlarında çeşitli etkinliklerde buluşarak seslerini duyurmaya çalışmıştı. İşte bu etkiniklerden birisi de Yarın İstanbul Bakırköy'de düzenlenecek önemli bir etkinlik olacak. Mahkum yakınları 16 Aralık Pazar günü Bakırköy'de bütün tutuklu ve hükümlü yakınlarını buluşmaya davet etti.

Bunun için sosyal medya'da da gündem çalışması yapanı kader mahkumu yakınları, yapacakları basın açıklamasında adalet isteyen herkesi yanlarında görmek istedi.

Pazar günü yapılacak olan etkinliğe CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Belediye Başkan Adayı Gürsel Tekin'inde mahkum yakınlarına destek olmak için orada olacağı bilgisi paylaşıldı.

Mahkum yakınlarının Tiwiter gündem çalışması, tag: #MahkumunİçinBakırköyeGel

Yapılacak Basın Açıklaması: Adalet İsteyen Herkesi Bekliyoruz

Tarih: 16.12.2018 Pazar Günü (Yarın)

Saat 15:00 

Yer: Bakırköy

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (2)
Mehmet. Dūlger 2 yıl önce
Kader. Mahkumlarįna. . Bir. An. Evvel. Cocuguna. Ve. Aylesine. Kavuşsun
Tula odabasi 2 yıl önce
Yavrum için yarın ordayım Allah hepimizin yardımcısı olsun insaAllah sayın cumhurbaşkanımız duyar sesimizi secimden önce affı cikartir umudum için umutlarımızı kirmaz
parçalı bulutlu