Tonik Nedir?

Kapsam 05.01.2022, 14:07
Tonik Nedir?

Her kadın cildinin bakımlı ve güzel görünmesini ister. Ancak tek bir ürünle bu etkiye sahip olmak mümkün değildir. Etkili bir sonuç için cilt yapısına uygun doğru ürünlerle bakımın yapılması gerekir. Cilt bakımında altın kural şüphesiz ki temizliktir. Cilt temizlenmeli ve tonik uygulanmalıdır. Cilt bakımının en önemli adımlarından biri olan tonik nedir? sorusunu cevaplayalım.

Tonik, cildin temizliğini sağlayan ve cildi bakıma hazırlayan en önemli ürünlerden biridir. Çift etki sağlayan bakım toniği hem cildi derinlemesine temizler hem de ciltte asansör görevi görerek nemlendirici, bakım kremi ve onarıcı bakım ürünlerinin cilde emilim süresini hızlandırmaya yardımcı olur. Tonik tercih ederken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin cilt tipidir. Çünkü her cildin yapısı ve yaşadığı problemleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle etkili bir temizlik ve bakım için cildin yapısına uygun tonik tercih edilmelidir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

Karma ve yağlı ciltlerin yaşadığı en büyük problemlerden biri siyah nokta ve gözenektir. Caudalie gözenek sıkılaştırıcı tonik, cildi yağ kir ve makyaj kalıntılarından arındırır. Cildin sebum (yağ) seviyesini dengeleyerek gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. 

Nemlendirici Tonik

Özellikle kuru ve nemsiz ciltlerin en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden biri olan Caudalie nemlendirici tonik, %99 doğal türevli içeriklerle formüle edilmiştir. Cildi temizlerken nemlendirir. İçeriğindeki gül suyu cildin nem seviyesini dengeler ve hassasiyeti yatıştırır. Cilde daha canlı bir görünüm kazandırır. Tüm ciltlerin kullanıma uygun olarak geliştirilmiştir.

Peki tonik cilde nasıl uygulanır?

Cilt yapısına uygun temizleyici jel, köpük veya misel su ile cilt temizlendikten sonra bir pamuk yardımıyla tek bir yöne doğru cilde uygulanmalıdır. Sprey formunda olan tonikler ise gözler kapalı olacak şekilde 15-20 cm uzaklıktan uygulanmalıdır. Cilde emilim sağlandıktan sonra nemlendirici uygulamasına geçebilirsiniz.

Sizde dermokozmetik ve kozmetik markalarına ait tüm tonik çeşitlerini Dermokozmetika’da bulabilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.

Yorumlar (0)