Alexa
banner314

Ülkü Ocakları ve Oğuz Bulut Olayı ile ilgili Gerçekler

Ülkü Ocaklarını karalama kampanyalarından bir tanesi daha sosyal paylaşım sitelerine ve basına düştü. Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptığı belirtilen Oğuz Bulut'un maskesi düştü.

Ülkü Ocakları ve Oğuz Bulut Olayı ile ilgili Gerçekler

Milliyetçi Ülkücü Hareketi yıpratma faaliyetleri devam edecektir. Genel seçim işareti verildiği zamanlarda bu tür faaliyetlerin her zaman olabileceğini zaten ülkücüler bilmektedir. Ülkücüler, bu ve benzeri hareketleri her zaman  beklemektedir.

Hemen şunu belirtelim ki, Kişinin Ülkü Ocakları içinde geçmişte görev almış olması bundan sonraki hayatınında davasına ihanet etmeyeceğini veya sapıklıkta bulunmayacağını tescillemez. Ülkü Ocakları insanların hayatına ve yaşantısına garanti veren bir kurum ve kuruluş değildir.

Hiç bir kurum ve kuruluş, yöneticilerinin hayatlarını ilerleyen zaman dilimlerindeki yaşantılarını ve davranışlarını garantilemez.

Ülkü Ocakları Sivas İl Başkanlığı yaptığı belirtilen Oğuz Bulut'un çirkin görüntüleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

OĞUZ BULUT ÜLKÜCÜ DEĞİL...

Doğruluk derecesiyle ilgili ülkü ocakları bir açıklama yapacağını umut ediyoruz.. İsmi geçen şahısla ilgili şu anda yazılıp çizilenlere bakıldığında çok değişik iddialar ortaya koyulmaktadır. Oğuz Bulut, Sivas’ta Ülkü Ocağı başkanlığı yaptıysa ne zaman hangi dönemler içinde görevde bulunduğu ve neden görevden alındığıyla ilgili gerekli açıklamalar ilgili kurumdan olacaktır. 

Şu ana kadar ulaştığımız bilgilere göre, İsmi geçen şahsın uzun zamandır Ülkü Ocakları veya ülkücü kuruluşlarla hiçbir alakası bulunmamakla birlikte daha çok yer altı faaliyetleriyle ilgili kanunsuz bir takım işlerle ilgilendiği söylenmektedir.

Ulaştığımız bilgilere göre; Oğuz Bulut 2000- 20005 tarihleri arasında Sivas Ülkü Ocakları İl Başkanlığını vekaleten yürüttüğü belirtilmektedir. Oğuz Bulut ergenokon davasından dolayı tutuklanarak  Sedat Pekerin de bulunduğu cezaevine koyulduğu bilinmektedir. Daha sonra Sedat Peker'in Oğuz Bulut'u kendi koğuşuna aldığı ve birlikte hareket ettikleri bilinmektedir. Sedat Peker'den 4 ay önce cezaevinden tahliye olan Oğuz Bulut, sedat peker'in tahliyesinden sonra birlikte hareket etmişlerdir. Her yere birlikte gitmiş ve birlikte ticaret yapmışlardır.

OĞUZ BULUT MHP'DEN KOVULDU

Bilinmesi gereken bir diğer konu ise, Milliyetçi Hareket Partisi Oğuz Bulut hakkında disiplin soruşturması açarak kesin ihraç kararıyla partiden atılmıştır.

Sosyal medyada paylaşılan iğrenç video ise 2017'nin 5. ayında Sedat Peker'e Sivas ziyaretinde gösterilmiş doğruluğu araştırılarak Sedat Peker tarafından tescillendikten sonra sosyal ağlardan arkadaşlıktan çıkartılmıştır. Bu görüntüler ise Sedat Peker'in  Oğuz Bulut'u arkadaşlıktan çıkartmasından sonra yayınlanması dikkat çekicidir.

Sosyal medyada büyük tepki çeken görüntüler üzerine Sedat Peker, 18 Temmuz tarihli "Geçmişte tanışıklığımız olan şahısla gördüğüm lüzum üzerine, tüm arkadaşlığımızı bitirdiğimi dostlarıma bildiririm" twitter mesajını yeniden paylaştı

Oğuz Bulut üzerinden Ülkü Ocakları’nı yıpratma faaliyetleri olarak gündeme getirilen mesele yakın zamanda ortaya çıkacaktır. Olayla ilgili soruşturma devam ettiği ve konunun doğruluk derecesi ilgili merciler tarafından açıklanacağı belirtilmektedir.

ÜLKÜ OCAKLARINI KARALAMA KAMPANYASI...

Peker, Oğuz Bulut'la ilgili açıklamasında lezbiyen, gey, biseksüel ve transeksüel (LGBT) bireyleri Gülen'in 'müritlerinin geleceklerini garantiye almak için kurduğunu öne sürerek “Sivas'ın delikanlıları bir süredir bu iş ile ilgili Oğuz Bulut'u arıyorlar. Yapılan bu şerefsizlik cezasız kalmaz diye belirtiyorlar Fethullah Gülen'in müritlerine şah damarlarından daha yakın olduğu doğrulandı.Çünkü hepsini sıradan badelemiş. (Sevinin artık Oğuz da sizden.) ifadelerini kullandı.

Yine konuyla ilgili sosyal medya üzerinden çok değişik açıklamalar gelmektedir. Turgay Zaim, “Teşkilatın ve partinin verdiği karara uymayan bir insanın o câmia ile bir ilişkisinin kalmadığını anlamamak için bir insanın ya çok aptal yada bilinçli bir düşman olması gerekir. Aptallığınıza bir şey diyen yok da, bu ülkücüler ile ne sıkıntınız var anlamış değilim doğrusu.” diyor.

Zaim; Bu Oğuz Bulut denilen soysuz üzerinden apaçık bir çarpıtma ve algı operasyonu yapıldığını ifade ederek. Bu Oğuz Bulut denilen pezevenk ülkücü falan değildir ve bu olayın Ülkü Ocakları ile uzaktan yakından hiç ama hiç bir ilgisi yoktur. Din değiştiren bir insanın domuz yemesi müslümanlığı ne kadar ilgilendirir ise Oğuz Bulut'un yediği haltlarda camiayı o kadar ilgilendirir.ifadelerinden sonra çok entresan bir yorum getiriyor: “Videoyu ilk yayınlayanın Sedat Peker'in arkadaş grubu olduğuna da haberin ertesi gün Ülkü Ocakları'na mâl etme girişimi başlıklarıyla yayınlanmasına da dikkat edilirse algının kaynağı ortaya çıkar.

Ülkü Ocaklarını böylesine iğrenç bir pislik içine çekmeye çalışıldığı malumdur. Ülkücüleri karalama kampanyasına, böylesi ucuz taktiklerle ve senaryolarla devam etseler de bunda başarılı olamayacaklardır.

GARABEY

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 14:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
zafer
zafer - 1 yıl Önce

sizinkide aklama çabası

osman
osman - 1 yıl Önce

ülkücü değilde neden sivas ülkü ocakları başkanı şahsiyetsiz adam

Hakan özmen
Hakan özmen - 1 yıl Önce

Dostum ne Oğuz ne sedat ikisinde onursuz şerefsiz kişiliksiz insanlardır nerden biliyorsun dersen onursuz Sedat'a beni sorun Hakan özmen nasıl biridir diye. Bütün cevabı alırsınız Allah mazlumların yanında olsun

Canan
Canan - 1 yıl Önce

Bu ülkücüler ya da alperenler falan bu insanlarla uğraşınca bir sinir oluyorum size ne kardeşim ya herkesin hayatından kim masum ki herkes neler yapıyor insandır her şey olabilir derdiniz ne? asıl ..... olanlar milletin orasına burasına bakıp ne yaptığını araştıranlardır karışanlardır!
Hele Alperenler! dinci şeriatçı köpekler milletin önünü arkasını kontrol edip namus bekçiliği yapacaklarına (eğer varsa gerçekten) kendi namus ve şereflerini kurtarsınlar da Muhsin Yazıcıoğlunun hesabını sorsunlar yiyorsa çift cinsiyetli hormonu öyle olmuş ya da vs vs neyse bu gariplere söken adamlık bırak adamlığı insanlık bile değildir

serkan
serkan - 8 ay Önce

ülcülerin %80 i gaydir. bunu cümle alem biliyor

banner307

banner313