Villa Tasarımında iç mimarlık ofisinin katkısı

Kapsam 12.01.2021, 17:46
Villa Tasarımında iç mimarlık ofisinin katkısı

Villa tasarımı iç mimarlık ofisi tarafından tasarlanması bir çok olumlu faktörü beraberinde getirmektedir. Konut tasarımlarının daha özgün bir yapıya bürünmesinde villaların etkisi büyüktür. Arasında bariz farklar olmasına rağmen standart bir daire için çizilen projelerde de villalar için yapılan iç mimarlık çalışmaları önemseniyor. Şehir merkezinden uzakta olmasına rağmen daha konforlu, şık ve rahat bir hayat yaşamak isteyenlerin tercihi olan villa tasarımı yapıldığında bunu sağlayabiliyorlar. Bu yalnızca dış tasarım değil iç tasarım açısından da önemli bir noktayı temsil ediyor.

İç mimarlık ofisi ile çalıştığınız zaman size projenin tüm ayrıntıları bir bütün olarak sunulabiliyor. Bu kapsamda evinizin her detayı hakkında da fikir sahibi olabiliyorsunuz. Artık dekorasyonun önemli ayrıntılarından birisi tekdüze olmamasıdır. Bunun yerine uyum ve zıtlık üzerine kurgulanmış farklı tasarımlar üzerinde durulabiliyor. Tabii ki tüm bunlar direkt olarak kişisel taleplerinizle ilgili olabiliyor.

Aslında tam bu noktada kişisel taleplerinizin yanında bazı temel unsurlardan da söz etmek mümkün olabilir. Örneğin villa proje lokasyonu, metrekare ölçüleri, kullanım alanının ne kadar elverişli olduğu, dış tasarımı gibi faktörler ortaya çıkacak projeyi şekillendirebilir. Kaliteli bir tasarımın görüntü açısından tatmin edici sonuçlar vereceğinden şüphe yok. Ancak bu tasarım standardının sizin eviniz için uygun olup olmadığını belirleyen pek çok kriter vardır.

Bunların başında alan boyutları geliyor. Ne kadar büyük bir metrekare olduğu, tavan yüksekliği, odaların ve ortak kullanım alanlarının dekorasyon için en mühim unsurlardır. Bunu takiben uygulanmış olan ya da uygulanacak malzemelere odaklanmak mümkündür. Burada da materyal olarak çok zengin bir seçenek hacminden söz edilebilir. Mutfağınızda kullanılan malzemeler, banyo kaplamalarınız, dekoratif yapılar, işlevselliği arttıracak yapılar ayrı ayrı ele alınsa da bir bütün olarak görülmelidir. Tümünün renk ve materyal uyumu karşıdan bakıldığında daha kompakt bir tasarıma dönüşecektir.

Kullanıcıların taleplerine, villanın tasarım yapısına ve arzu edilen görselliğe bağlı olarak farklı tasarım projeleri söz konusu olabilmektedir. Burada en önemli noktalardan birisi villa tasarımı yapılırken arz talep dengesinin sağlanabilmesidir. Çünkü bir bütün olarak düşünüldüğünde iç mimarlık ofisi size tüm ihtiyaçlarınız için inovatif çözümler sunabilir.

Buna villanın bahçesinde bulunan havuzun tasarımından peyzaj işlerine, mutfak dizaynından aydınlatma projelerine kadar tüm kıstasları dahil etmek mümkündür. Aynı projeyle birden fazla villanın iç mimari tasarımı yapılamayacağını söylemeden geçmemek gerek. Keza konutun alacağı doğal ışık formundan baktığı yöne, ebatlarından kullanım alanı tasarımı kadar pek çok değişken söz konusu olabilir. Bunların hepsi ayrıca projelendirilip en uygun çözümlerin sağlanması elzemdir.

İstanbul İç mimarlık firması https://wawainteriors.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)