Yandex Metrika

"ÜLKÜCÜLER SOKAKTA OLMAYACAKTIR'

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Muğla ve Denizli'ye gitti. Muğla ve Denizli'de Ülkücülerle bir araya gelen Kılavuz Ülkü Ocaklarının projelerinden bahsetti.

"ÜLKÜCÜLER SOKAKTA OLMAYACAKTIR'
09 Kasım 2014 Pazar 17:51

 Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Muğla ve Denizli'ye gitti. Muğla ve Denizli'de Ülkücülerle bir araya gelen Kılavuz Ülkü Ocaklarının projelerinden bahsetti.

Kılavuz, Muğla ve Denizli ziyaretlerinde ülkücülerle bir araya geldi. Kılavuz istişare toplantıları ile da gerçekleştirdi. İstişare toplantılarında İllerin son durumu hakkında bilgi aldı. Gençlerle görüşmelerde bulunan Kılavuz eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekerek şöyle konuştu:

FİKİRLERİMİZ İKTİDAR OLMALI

"Ülkü Ocakları’nın maziden atiye uzanan çizgisine bakıldığı zaman Türk Gençliğinin ilmi ve ahlaki manada gelişimine katkı sunmayı, milli-manevi hasletlere sahip olmanın yanında çağımızın gereklerine göre kendilerini yetiştirmelerine olanak sağlamayı hedeflediği açıkça görülecektir. Bugün emanet aldığımız kutlu misyon gereği bizler de eğitim odaklı projeler üretiyor, gençlerimize kurtuluşun anahtarının eğitimli bir neslin elinde olduğunu öğütlüyor ve bu yola teşvik ediyoruz. Sürekli gelişen bilim çağında devletimizin ve milletimizin yaşadığı problemleri çözmek, toplumsal sorunlara yönelik analizlerde bulunarak sıkıntının giderilmesi için teklifler sunmak, dar bir çerçevede düşünerek kısır döngüler içinde vakit kaybetmek yerine hızlı ve pratik öneriler ortaya koymak ancak bu şekilde mümkündür. Sizler ilim tahsil ettiğiniz alanda kendinizi geliştirmeli, eğitim-öğretim yolunda önünüze gelen en ufak fırsatı ve şansı dahi çok iyi değerlendirmelisiniz. Eğitim gördüğünüz alanlarda öne çıkmalı, devletimizin bürokratik kadrolarında sizler yer almalısınız. Çünkü milletimizin kurtuluş ümidi Ülkücü Harekettir. İdeallerimizi ve ülkülerimizi gerçekleştirebilmemiz için de fikirlerimizin iktidar olması gerekir. Hedeflerinizi doğru belirleyin. Bu hedefi belirlerken sağlam ve emin adımlarla ilerleyin. Çünkü hedefi belli olmayan biri için varılacak noktanın bir önemi yoktur. Bilinçli, çağımızda yaşanan gelişmeleri doğru okuyarak analiz ve muhakeme eden Ülkücü, ülküsünü kuvvetlendirecek, sağlamlaştıracaktır. Bizler bu uğurda Ülkü Ocakları olarak sizlerin sonuna kadar yanındayız. Hayata geçirdiğimiz projelere de bakıldığı zaman bu konuda tavrımızın net olduğu görülecektir. Ülkü Evleri, Erol Güngör Gelişim Programı, Ülkü Ocakları Burs Kardeşliği gibi çalışmalar sizlerin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş olup bu halkalara yenileri eklenecektir. Bu uğurda emek ve gayret sizlerden, destek te bizlerdendir. Hepinize inanıyor ve güveniyorum. Gözlerinizdeki ışık bana daha güç, çalışma azmi ve sorumluluk yüklüyor. Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.” 

Ülkü Ocakları’nın Uyuşturucuyla Mücadele kapsamında başlattığı kampanyaya da değinen Kılavuz “gençleri bekleyen en büyük tehlikenin uyuşturucu olduğunu söyledi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz uyuşturucu ile ilgili yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sağlıklı Nesiller Umutlu Yarınlar” 


Terör örgütlerinin ve herkesin malumu güçlerin en büyük finans kaynakları olan uyuşturucunun kullanımı maalesef ilkokul seviyesine inmiştir. Bizler Türk gençliğinin uyuşturucu bataklığında yok olup gitmesine seyirci kalamayız. Bu kapsamda Ülkü Ocakları olarak bugüne kadar uyuşturucuyla mücadele anlamında yürüttüğümüz kampanyaları tek bir elde toplayarak geçtiğimiz günlerde büyük bir seferberlik başlattık. Ülkü Ocakları Uyuşturucuyla Mücadele Platformu’nu kurduk. Önümüzdeki dönemde etkin mücadele bağlamında yurt genelinde tüm il ve ilçe temsilciliklerimiz tarafından uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı seminerler düzenlenecek. Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı “Cehalet” isimli tiyatro oyunumuz yurdun dört bir yanında sahnelenmeye başladı ve tüm hızıyla devam ediyor. Bunun yanında sivil toplum kuruluşları ve devletin bu konuda yetkili makamlarıyla iş birliğine gidilerek Uyuşturucuya yönelik önlem alma anlamında fikir alışverişinde bulunulacak. Ayrıca “Sağlıklı Nesiller Umutlu Yarınlar” sloganıyla başlattığımız “Sağlık Yürüyüşleri yapılacak”. Bunun yanında sosyal medya ve diğer saha çalışmalarıyla gençlerimiz ve ailelerimiz Uyuşturucunun zararları ve mücadelede etkin yöntemlere ilişkin bilgilendirilecek. Yaptığımız tüm bu çalışmaların Türk’ün damarlarındaki asil kanı kirletmeye, gençliğimizi bataklıkta yok etmeye çalışanlara büyük bir darbe vuracağına inanıyoruz. Sizlerden de okullarınızda ve sosyal çevrenizde bu çalışmalarımıza destek vermeye çağırıyorum. Bir kişiden ne olur demeden arkadaşlarınızdan başlamak üzere çevrenizi bilinçlendirmelisiniz.

Türkiye'de son dönemde yaşanan gelişmelere ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Türkiye'nin kuşatıldığını Türkiye'nin sınırları ötesinde iç karışıklıklar çıktığını bunların faturasını da Türkiye'nin ödedeğin belirtti.

Kılavuz konuşmasını şöyle devam ettiridi: 

BİZİ SİNDİRMEYE ÇALIŞANLAR UMDUĞUNU BULAMAYACAK

Türkiye bugün fiili anlamda olmasa da kuşatılmış bir vaziyettedir. Sınırlarımızın ötesindeki tüm ülkelerde iç karışıklık çıkmış, bunların sosyal faturası ise sokağınızda dahi göreceğiniz üzere Türkiye’ye çıkmıştır. Mevcut siyasal iktidarın temsilcileri sıfır sorun diyerek yola çıksa da bugün de görüleceği üzere bunun yerini sıfır çözüm almıştır. Dış politikada basiretsiz ve tutarsız bu tavrını sürdüren hükümet iç politikada ihanet kokan eylemlerine devam etmektedir. Milli-manevi anlamda kutsal saydığımız ne kadar değer varsa istismara uğramakta, suni tartışmalar yaratılarak yıpratılmaktadır. Eli kanlı vatan haini, insanlıktan nasibini almamış olanlar en ağır şekilde cezalandırılacağı yerde şartları gün geçtikçe iyileştirilmekte, hatta sekreterya talepleri dahi dillendirilerek algı yönetimiyle milletimiz bu fikre alıştırılmaktadır. Türk tarihi hiçbir döneminde bu kadar gayri milli, Türk’ten uzak düşmana yakın bir tutum sergileyen yönetim görmemiştir. Damat Ferit’in ruhu 21. Yüzyılda daha fazla ihanetle bezenmiş bir şekilde yeniden vücut bulmuştur. Sınırlarımız adeta kevgire dönmüşken, sokaklarında her gün olay olan, ekonomik anlamda açmazda olanlar yaşanan tüm bu gelişmelerde hiçbir rahatsızlık duymamakta hatta kendilerine hanlar, hamamlar, saraylar yaptırmaktadır. Yolsuzluk tavan yaptıranlar, sonra da hesaplarını sıfırlayanlara yapacağım tek hatırlatma Beytül maldan bir giysi çalanın dahi cenaze namazını kıldırmayan Peygamber Efendimiz Hz Muhammed’in tavrıdır. Türk Milleti’nin yaşanan tüm bu gelişmelerden rahatsızdır. Çocuklarının geleceğinden endişe duymaya başlamıştır. Mevcut tabloya bakıldığı zaman ise vatanımızın kurtuluşu, milletimizin birliğinin korunması noktasında insiyatif kullanabilecek, sorumluluk alabilecek inanca ve tecrübeye sahip Ülkücü Hareketten başka bir yapı gözükmemektedir. Taşıdığımız ağır sorumluluğun bilincinde olmalı taban-tavan ayrımı yapmaksızın yek vücut bir şekilde elimizi taşın altına koymalıyız. Ülkücü hareketin her bir neferi vatanı için canını feda etmekten asla geri durmayacaktır. Bizleri sindirmeye çalışanlar umduğunu bulamayacak, ülkücünün sillesiyle bir kez daha soluksuz kalacaklardır.

ÜLKÜCÜLER SOKAKTA OLMAYACAKTIR

Son dönemde yaşana sokak olaylarına Ülkücü Gençliği alet etmek isteyenler olduğunu da ifade eden Kılavuz bu konuya ilişkin de çeşitli uyarılarda bulunarak “Ülkücü Hareketin tek bir mensubu dahi sokaklarda olmayacaktır. Kavganın ve yaratılmak istenen kaos ortamının asla bir tarafı olmayacaksınız. Başta Ortadoğu olmak üzere diğer coğrafyada yapılan provokasyonların bir benzeri ülkemizde yapılmaya çalışılmaktadır. Bunlara karşı dikkatli olacaksınız.  Sokakların karanlığından bizlere fayda yoktur. Unutmayınız ki terör örgütü ve onların uzantıları ile mücadele etmek kolluk kuvvetlerinin görevidir. Tüm devlet yetkililerini sokaklarda asayişi sağlamak adına tekraren ve ivedilikle göreve çağırıyorum.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.