Hür-Sen Konfederasyonu ve Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, sosyal medya platformu Twitter adresinden Merkez Bankasının enflasyon tahmini açıklamasının ardından değerlendirmelerde bulundu ve tepkisini paylaştı:
Yetkili sendika olarak Çalışma Bakanlığına ilettiği talepleri Merkez Bankasının enflasyon tahmini açıklamasının ardından revize etmeli ve taleplerinin arkasında durmalıdır. Umarım geçmişte tecrübe ettiğimiz sonuçlarla karşılaşmayız.
Neyi saklıyorsunuz?
Yıllardır İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin bir kısmı il içi atamaları liste halinde yayınlarken, bir kısmı ise tayin isteyenin sadece kendi sonucunu görecek şekilde yayınlıyor. Bu durum çalışanlarda şüphe uyandırıyor. Halen bazı iller listeyi yayınlamamakta diretiyor. Neyi saklıyorsunuz? MEB il içi atamalarda şeffaflığı sağlamalıdır."7. Dönem toplu sözleşme memur ve memur emeklileri için çok önemli"
TCMB 2023 yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 58’e, 2024 yıl sonu tahminini yüzde 33’e yükseltti. Tahmini veya açıklanan enflasyonun yaşadığımız hayat pahalılığı ile alakası olmadığını gördüğümüz için asgari ücretlileri, kamu çalışanlarını ve emeklilileri zor günler bekliyor. Bu nedenle 7. Dönem Toplu Sözleşme memur ve memur emeklileri için çok önemli.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/07/64c2477e82d98.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/07/64c247bc45646.png)