banner424

banner425

banner423Ali Kemal Seven, 'Sorsana' Türküsü ile Yeniden Sahnede

'Bütünde Birlik' Türküsü ile Türkiye'yi kucaklayan Ali Kemal Seven, ardından 'Türkün Evladı' ile gönülleri kabartırken son Türküsü 'Sorsana' ile de düşündürürken coşturuyor.

Magazin 03.04.2021, 22:19 03.04.2021, 23:35

Ali Kemal Seven, 'Sorsana' Türküsü ile Türkü sevenlerin beklediği müzikle yeniden sahneye çıktı. Müziği Ali Kemal Seven Sözleri Serhat Oğuz, yapımı ise ASC Prodüksiyon'a ait türküsü dijital platformlarda gösterilmeye başlandı. 

Uzun zamandır Sorsana Türküsü üzerinde çalışmalarını devam ettiren Ali Kemal Seven, "Bu Türkü üzerinde çok çalıştık. Bütünde Birlik Türkümüzden sonra 'Türk'ün evladı' Türküsünü sunduk. çok şükür bugün ise SORSANA Türkümüzü tamamlayarak dijital kanallarda yayınladık. Diğer türkülerimiz gibi milletimiz tarafından bu türkümüzün da beğaneleceğini umut ediyoruz. 'Sorsana' isimli eserimizde bizleri yalnız bıraklayan ve destek olan dostlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle Benim için ve türkü sevenler için önemli bir kıymet ifade eden sözlerin yazarı Sorsana türküsü sözlerinin yazarı Serhat Oğuz, üzerimizde hakkı ve büyük emeği olan ASC Prodüksiyon sahibi Aranjörüm Ahmet özgül Hocama ve ekibine, Klip Yönetmenim Özcan İşbil kardeşime çok teşekkür ediyorum." dedi.

'Bütünde Birlik' Türküsü ile Türkiye'yi kucaklayan Ali Kemal Seven, ardından 'Türkün Evladı' ile gönülleri kabartırken son Türküsü 'Sorsana' ile de hem düşündürüyor hemde coşturuyor.

SORSANA

Muhabbet mülkünden gelir geçersin

Bülbülün zarını güle sorsana

Okuma bilmezsin kitap açarsın

Arifin ilmini dile sorsana

Sanırsın erenler boşuna ermiş

Vardıkları makam kolayca yermiş

Gitmek isteyenler nasıl gidermiş

Bilmek istiyorsan yola sorsana

Derde düşer isen gitme hekime

Bulursun çareni kendi kendine

Merak ediyorsan n'oldu

Kerem'e Ateşte dirilen küle sorsana

Yürekte yangını söndürür yaşlar

Ardından nur olur kaskatı taşlar

Ne etti diyorsan evvel yoldaşlar

SERHATın yaşını sele sorsana

SERHAT OĞUZ KİMDİR?

1976 yılında Ankara-Kahramankazan'da dünyaya gelen Serhat Oğuz, Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü 1998 yılında bitirdikten sonra 1998'de Hatay'a Öğretmeni olarak atandı. 

Askerliğini, 2002-2003 yılları arasında Jandarma Genel Komutanlığında Yedek Subay olarak tamamlamasının ardından öğretmenlik görevini devam ettirdi. 2013-2014 yılları arasında da Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görevlendirilen Serhat Oğuz, 2014'te Kahramankazan Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesine Okul Müdürü olarak atandı. 2016'dan beri Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışan Serhat Oğuz, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı oldu. ANKARA'da Kahramankazan Belediye Başkanlığı’na seçilen Serhat Oğuz Belediye Başkanlığı görevini devam ettirmektedir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)