Alexa

T.İ.M Sinema Filminde Büyük İddia

16 askerimizin şehir düştüğü Dağlıca saldırısından ve Musul Türkiye temsilcisinin kaçırılması olaylarından yola çıkarak dış güçlerin ülkemiz üzerine yaptığı hain planları anlatan "TİM" sinema filminin gelirini şehit ailelerine bağışlanacak.

16 askerimizin şehir düştüğü Dağlıca saldırısı ve Musul Türkiye temsilcisinin kaçırılması olaylarından yola çıkarak dış güçlerin ülkemiz üzerine yaptığı hain planları anlatan senaryosu ile dikkatleri çeken "TİM" sinema filminin gelirinin bir kısmı asker ve polis şehit aileleri ile ilgili derneklere bağışlanacak.

Yapımcılığını Turan Film,  yönetmenliğini Onur Yiğit'in yaptığı Filmin senaryosu Serdar Atacan, Emre Uzun, Barış Can Sağır ve İsmet Müstecep tarafından yazıldı.

Filmde, Serdar Atacan, Emre Uzun, Barış Can Sağır, Hatice Kalit, Adem Muriç’ gibi genç yeteneklerin yanı sıra dizi ve filmlerden tanıdığımız Selahattin Bel, Vural Yayan, Kahraman Tayfur, Miraç Sevsay, Fercan Bay, Melike Balçık ve Merve Duran gibi oyuncular da bulunuyor.

Yapılan basın açıklamasında filmin başrol oyuncularından ve senaristlerinden Serdar Atacan, filmin uzun zamandır gerçekleşmesini istediği bir hayali olduğunu belirterek, "Filmde genç bir ekibe sahibiz. Ekibimizde yeni yüzlerin yanı sıra, daha önce dizi, filmlerde oynayan tecrübeli oyuncularımız ile tiyatrocu arkadaşlarımız var. Sağolsun herkes bu filme çok emek verdi." dedi.

'Dön' emri almamak için telsizlerini kapatan Bordo Bereli askerlerin yaptığı operasyonu ve daha sonrasında kurulan gizli birliğin hikayesinin anlatıldığı film ön gösterimde tam not aldı.   

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 00:28
YORUM EKLE

banner325